Tähelepanu, pakane!

Külm on. Ja läheb veel külmemaks, kinnitavad meteoroloogid.

Tänavu on ilmataat tõeline rahvamees: kes eelnenud kahe pika ja karmi talve kordumist kartis, tundis end õnnelikuna novembris ja detsembris, kellele hanged ja jää, suusatamine-kelgutamine hingekosutust pakuvad, on eluga rahul praegu.

Ainult et ettevaatust! Kas jälle ei tundu meile, et midagi ootamatult või ette hoiatamata kohale jõudis? Kas juhtus tänavu mõnel jõululaadal nii, et mõnusat kõrvikmütsi küll pähe prooviti, aga kui täpselt jopega tooni minevat ei leitud või rahast kahju hakkas, siis ost tegemata jäeti, sest õues ju muru veel haljendas? Aga nüüd…

Igatahes on viimane aeg karupüksid ja kõige soojemad labakud-sokid kaugematest kapinurkadest välja kraamida. Me pole ju ometi mõned lõunapoolsete riikide asukad, kes miinuskraadidel  või pikemal lumesajul end “rajalt maha” võtta või koguni tappa lasevad! Me vajutame väljas kõndides tugevamalt talda, me keedame liitrite kaupa kuuma teed, tõstame meepurgi rohkem silma alla ja manustame vitamiine. Ja saagu mis saab – ei jää esimeste lumikellukesteni talveunne, nagu lehetegijadki viimasel ajal korduvalt ähvardanud on.

Elame talve rõõmsalt üle!

28. jaanuar 2012

blog comments powered by Disqus