Ühe korraldaja Brit Peensoo sõnul on võistluse eesmärgiks hääletamise kui alternatiivse liikumisviisi propageerimine, mis rõhub elutervele ja keskkonnahoidlikule mõtlemisele, säästab loodust ja rahakotti ning juhib tähelepanu Eesti kaunitele kultuuri- ja loodusmaastikele.
Neli päeva kestva võistluse käigus peavad osalejad läbima võimalikult palju kontrollpunkte, milleks on valitud looduslikult või kultuurilooliselt huvitavad objektid. Kontrollpaigad on igal aastal erinevad. ?Kuna võistluse eesmärk on tutvustada huvitavaid paiku üle kogu Eesti, on punktid pandud paika nii, et kõik maakonnad oleksid kaetud,? ütles üks punktikaardi koostaja Anto Aasa.
Kontrollpunkte on kokku 51, kaks neist asuvad Jõgevamaal: kivi Jõgeval, mis tähistab Kristjan Palusalu poolt istutatud puud ja C. R. Jakobsoni ausammas Tormas Lullikatkul.
Iga objekti juures peavad hääletajad tegema foto, mille abil nad hiljem oma kohalkäimist tõestada saavad. Võistlejate teekonda saab jälgida ka interneti vahendusel ? leheküljel www.ring.ee kajastub hääletajate liikumine reaalajas.
Korduvalt hääletusvõistlustel osalenud Mait Metspalu võtab pöidlaküüditeekonna ette ka sellel aastal. Põhjus, mis ikka ja jälle teele minema sunnib, on tema sõnul soov kohtuda selliste inimestega, kellega muidu, igapäevases elus, kokku ei puutu. ?Tavaliselt suhtlen ikka oma sõpradega, hääletusvõistlus on hea võimalus saada tundma teistsugust Eestit,? lausus ta.
Võistlus lõppeb neljapäeval, 26. juulil kell 19.00. Selleks ajaks peavad paarid kogunema fini?ipaika, milleks on Viljandi Folgi Roheline lava. Võitjaks tuleb hääletajapaar, kes on selleks ajaks läbinud kõige enam kontrollpunkte.
Auhinnaks parimatele hääletajatele on Viljandi folgi järgmise aasta passid ning rändkarikas, osavõtjate autasustamine toimub neljapäeval kell 20.00 Rohelisel laval.
Võistlus toimub juba seitsmendat aastat, korraldajaks on ka sel korral Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering.
LIIS ROHTMETS