Tähe võitis saalihoki meistrivõistluste esimese finaalmängu

Tähe esindusvõistkond oli meistrivõistluste avafinaalmänguks põhjalikult valmistunud. Meeskonna liikmete olekust paistis võitlustahe ja sportlik entusiasm. Kohe mängu algul hakati vastasvõistkonnale tugevasti survet avaldama. Peagi hakkasid Tähe sportlaste poolt löödud esimesed pallid vastase väravat tabama. Selliseid võidukaid lööke tegid Raul Kivi, (sööt Ivo Lehtmetsalt), Tom Longstedt, (sööt Martin Kariselt), Erkko Nurmoja (sööt Tom Longstedtilt), Ivo Lehtmets, Martin Karis (sööt Erkko Nurmojalt), Ats Püvi  (sööt Andrus Tõruke) ja Andro Sõber (sööt Margus Gussilt).

«Mäng oli üsna pingeline. Finaalmängu oli vaatamas üle paarisaja inimese. Eriliste emotsioonide ja ovatsioonidega elasid kaasa Jõgeva Tähe tütarlastevõistkonna liikmed. Pealtvaatajate hulgas olid ka Jõgeva Tähe sponsorfirma Kommest Auto esindajad.

Mängu jälginud Jõgeva linnavolikogu esimehel ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi majandusdirektoril Raul Kullil oli hea meel, et Tähe esindusvõistkonnas mängib ka mitu Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilast.

Publikut jätkus

«Vaatamata ilusale ilmale oli spordisaalis üllatavalt palju pealtvaatajaid. Hea, et Jõgeva rahvas elab kaasa linna esindusvõistkonna mängule. Kahju, et pealtvaatajate hulgas polnud Jõgeva linnavalitsuse juhtivtöötajaid. Neil oleks kindlasti mängu huvitav jälgida olnud,» ütles firmajuht ja linnavolikogu liige Kaido Lehtla.

Jõgeva abivallavanem Vello Lukk märkis, et püüab alati Tähe mänge vaatamas käia, kui võimalik.

Mängu pausid sisustas muusikaga diskor Tanel Tooming. «Saalihoki mängude ajal sobib mängida igasugust reibast muusikat. Kahjuks ei ole Eestis veel kirjutatud spetsiaalset saalihoki teemalist laulu või muusikapala. Loodetavasti selline heliteos kunagi ka sünnib,» ütles diskor.

Eesti Saalihokiföderatsiooni peasekretär Tõnis Teesalu ütles, et Jõgeva Tähe ja TTÜ vahelises mängus oli piisavalt pinget ja ilu, nagu ühes pingelises võistluses olema peab. “Kui Tähe võidab ka Tallinnas toimuva teise finaalmängu, pälvib ta taas Eesti meistri tiitli. Kui järgmise mängu võidab aga TTÜ, mängitakse ka kolmas finaalmäng, mis saab taas teoks spordikeskuses Virtus.”

  1. Ka Tähe noortevõistkonnad võitsid meistritiitli

Tänavused Eesti noorte meistrivõistlused saalihokis võitsid spordiklubi Tähe võistkonnad. Möödunud nädalavahetusel mängiti Jõgeva spordikeskuses Virtus saalihoki noorte meistrivõistluste veerand-, poolfinaal ja finaalmängud. Vanuseklassis U-19 võitis Jõgeva Tähe finaalis 5:1 Jäneda spordiklubi. Meistriks tulnud võistkonnas on kapten Ilmar Niitov, Taavi Lepik, Tõnis Vähi, Villem Teras, Raul Koppel, Oleg Jelagin, Tammi Kivi, Denis Kazakov, Ruslan Kabinets, Timmo Zimmermann, Nikita Bõstrov, Targo Treial, Siim Hõim, Toomas Peterson, Mario Paulus, Reino Säinas, Raido Moor ja Keio Kanna. Tähe liikmetest tunnistati Taavi Lepik hooaja parimaks väravavahiks, Ilmar Niitov parimaks ründajaks ja Nikita Bõstrov parimaks kaitsjaks.

Vanuseklassis U-15 võitis Tähe finaalmängus 3:2 Saku Fortuunat. Meistritiitli pälvinud võistkonnas mängivad kapten Keio Kanna, väravavaht Rainer Kalde, Markko Lehtme, Tõnis Vainomäe, Tammi Kivi, Timmo Zimmermann, Rauno Roos, Andrei Anpilov, Künter Põldmaa, Martin Tali, Sander Kinks, Siim Selgis, Mart Laansalu ja Siim Sommer.

Tammi Kivi Tähe klubist sai hooaja parima kaitsja tiitli.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus