Tähe võitis kodus ülivõimsalt kümnenda meistritiitli

JSK Selver/Tähe näitas laupäeval oma fännidele ja finaalivastasele SK TTÜ-le, et on jätkuvalt Eesti edukaim saalihokiklubi, kui võitis kolmanda finaalmängu seisuga 14:6 ning saavutas sellega oma kümnenda Eesti meistritiitli.

 

Kaks finaalkohtumist võitnud SK Tähe esindusmeeskond alustas kolmandat finaali enesekindlalt. Klubi treener oli enne laupäevast finaalmängu napisõnaline, kuid küsimuse peale, kuidas tunne on, tõstis treener Marko Saksing kaks pöialt püsti. Ka mängijad olid enesekindlad ning see peegeldus mängupildist.

Kohtumist asus juhtima küll TTÜ, kuid see õnn oli nende jaoks üürike, sest kohe pani Tähe vastaste väravale turmtule peale. Esimese kolmandiku lõpus oli seis juba 5:2 koduvõistkonna kasuks. Teise kolmandiku algul lisas Tähe oma kontole kuuenda värava, pärast mida suutis TTÜ vähendada neljaväravalise vahe kahele. See jäigi vastastele kohtumise ainukeseks kõrghetkeks, sest uuesti hakkasid tööle väravamasinad Pavel Semenov, Iiro Liede ja Rein Kivi.

Tähe treener Marko Saksing ütles, et mehed hakkasid end liiga mugavalt tundma ning seetõttu said TTÜ mängijad vahet vähendada. Siiski ei lastud olukorda käest ning sellist hirmu, et mäng nüüd käest võiks minna, ei tekkinud treeneril kordagi. 

Kolmteist on Tähe jaoks õnnenumber

Viimasel kolmandikul lasti TTÜ-l visata vaid üks värav ning vastu visati neli väravat. Kohtumise lõpus kandsid kaheminutilist karistust Tähe rivistusest kapten Raul Kivi ning TTÜ jäi väljakule kolmekesi, sest Madis Leisner eemaldati platsilt kõrge kepiga mängimise pärast ning Kristjan Puu kamandati karistust kandma ebasportliku käitumise pärast. Ilusa punkti panid Tähe mängijad kohtumisele kümme sekundit enne mängu lõppu, mil Ilmar Niitov andis Iiro Liedele karistusviskest ilusa söödu ning viimane realiseeris selle Tähe neljateistkümnendaks väravaks.

Meistritiitel oli sel korral Jõgeva saalihokiklubi jaoks eriti magus, sest kunagi pole nad võitnud kodusaalis. Viimati võideti meistritiitel neli aastat tagasi ning käesolev tiitel on Tähe jaoks kümnes. “Me tundsime, et täna on meie päev. Seekord pidi võit ära tulema,” rääkis Saksing. Tähe üks võtmemängija Rein Kivi lisas, et kõik mehed olid korralikult mänguks valmistunud ning olid kindlad, et täna võetakse võit. “Keegi ei kahelnudki selles,” kinnitas Kivi, kes lisas, et nii võimsa võidu puhul võib julgelt ja rahuliku südamega andestada ka selle, et teise kolmandiku alguses mehed jala veidi sirgeks lasid ja lubasid TTÜ-l teha kiire spurdi.

Saksing lisas, et kui mõelda numeroloogia peale, siis 13 on nende klubi jaoks õnnenumber: kümnes tiitel võideti 2013. aastal 13. aprillil. 

Uuel hooajal saab tiitli kaitsmine olema raske

Laupäeval oli Tähe toetajaid Virtusesse kogunenud üle neljasaja ja nad kõik elasid koduklubile häälekalt kaasa. Melu spordisaalis oli sedavõrd vali, et aeg-ajalt polnud platsile kosta treenerite nõuandeid ning vahel jäi kuulmata ka kohtunike vile. Mängu viimastel minutitel, mil Tähe oli juba ülikindlalt meistritiitlile lähenemas, seisid peaaegu kõik vaatajad püsti.

Kuigi laupäev oli Tähele pidupäev, nentis Marko Saksing, et uuel hooajal on neil raske, sest nii mõnigi põhimängija lahkub klubist. “Meistrivõistkonna tasemel hoidmine on siinkandis väga raske. Meestel pole siin tööd, siin pole ülikooli filiaalegi, kus oleks võimalik õppida. Meistritiitli hoidmine on  keeruline,” tõdes Saksing.

TTÜ/Team Exel meeskonna mänedžer Mikko Iiskonmäki tunnistas pärast kohtumist, et  nad võtavad hõbemedalit ikkagi kui kaotust: “Kuld ja pronks võidetakse, hõbe kaotatakse.” Veel lisas ta, et seekord polnud nende aasta. “Täna sattusime raskesse seisu, jäime taha viie väravaga. Rääkisime küll meestele, et ei tohi alla anda. Tähel on ikkagi võtmemängijaid rohkem. Meil on väga tublisid ja oskuslikke noori mängijaid, kuid vahel on näha, et noortel jääb kogemustest puudu,” kommenteeris Iiskonmäki pärast kolmandat finaali. Samas lisas mees, et järgmine aasta on nende aasta. 

Rein Kivi lõpetab oma karjääri meistritiitliga

Eesti edukaim saalihokimängija Rein Kivi sõnas, et see hooaeg jäi talle viimaseks: “Siit klubist alustasin ja siin ka lõpetan. Koduklubiga kümnenda meistritiitli saamine kodusaalis on piisavalt ilus lõpp minu saalihoki karjäärile.”

Veel lisas Kivi, et liigesed hakkavad juba tunda andma, kuigi lõppenud hooajal jõudis ta jätkuvalt noorematega sammu pidada ning aidata edukalt Tähele meistritiitel võidelda.

Rein Kivi tunnistas, et lõplikult ta saalihokile selga ei keera, nimelt on ta mõelnud treeneriametile, kuid midagi kindlat ei soovinud ta selles osas veel öelda. “Eks vaatame, mis see suvi toob. Lähiajal selgub, kas ja kus treeneriks hakkan,” ütles ta. SK Tähe treener Marko Saksing kinnitas, et Reinu karjääri lõpetamine oli ammu teada ning ümber veenma ta teda ei hakka. 

JSK Selver/Tähe hooaeg 2012/2013

Meistrivõistluste põhiturniiri ja play-off’i parim väravavaht: Rainer Kalde

Meistrivõistluste põhiturniiri ja play-off’i resultatiivseim mängija: Pavel Semenov

Meistriks tulid: Rainer Kalde, Kevin Tamm, Martin Rebane, kapten Raul Kivi, Sven Uue, Kaspar Virkus, Nikolai Roop, Martin Karis, Marko Saksing, Roland Songisepp, Lauri Hõim, Christer Kunttu, Hannes Pagi, Mario Paulus, Nikita Bõstrov, Ilmar Niitov, Tanel Soidla, Andres Aamisepp, Valery Maslov, Targo Treial, Sander Lehtme, Margus Guss, Pavel Semenov,  Ammi Kivi, Timmo Zimmermann, Rein Kivi, Hans Kristjan Nurmik, Iiro Liede, Miro Ranta ja Mikko Pulkki.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus