Tähe U17 meeskonnale viies järjestikune meistrikuld

Möödunud reedel Jõgeval peetud mängudega jõudsid lõpule tänavused U17 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused saalihokis. Jõgeva SK Tähe/Olivia 98 alistas poolfinaalis kindlalt 11:1 EMÜ SK ja finaalis karistusvisete järel 4:3 Sparta Team Automaailma ning tõi klubile selles vanuseklassis viiendat aastat järjest Eesti meistritiitli.

Kui mullustel meistrivõistlustel oli selles vanuseklassis võistlustules seitse meeskonda, siis tänavu oli esindatud viis klubi ja neistki otsustas Valga SHK avaringi järel pillid kotti panna. Ilmselt oli ka põhjust – Sparta meeskonnale kaotati 45-minutiline mäng 0:33 ja Tähele 0:36 (jõgevalaste parimana viskas Andreas Õun selles mängus koguni 14 väravat). Kaheringilise põhiturniiri kokkuvõttes sai 21 punktiga esikoha Sparta, Tähe jäi maha kolme ning EMÜ kuue punktiga. Neljandana lõpetanud Jäneda SK kogus kuus punkti. Tähe noored kaotasid kahel korral Spartale (Jõgeval 3:7 ja Tallinnas 4:10), võitsid aga mõlemas mängus kindlalt EMÜ-d (6:1 ja 6:0). Samas olid tartlased ainsad, kes suutsid korra ka Spartat võita.

Poolfinaalid ühepoolsed

Mõlemad reedesed poolfinaalid olid ühepoolsed – Sparta alistas Jäneda 10:0 ning Tähe EMÜ 11:1 (2:0, 3:1, 6:0). Tartlased suutsid Jõgeva tulevikulootustele vastupanu osutada vaid mängu esimeses pooles. Teise 15-minutilise perioodi keskel oli Tähe 3:1 eduseisus, seejärel mindi aga oma teed ja visati kaheksa vastuseta jäänud väravat. Mathias Einamanni arvele kogunes neli tabamust, Andreas Õun ja Heino Avi viskasid kaks ning Tarvo Kivisilla, Kristo Voitk ja Timo Kotkas ühe värava.

Finaalkohtumine Sparta ja Tähe vahel oli aga ülimalt tasavägine ja võitja selgitamiseks tuli appi võtta karistusvisked. Mäng algas kodumeeskonnale hästi:  juba teisel minutil avas skoori Timo Kotkas. Vahetult perioodi lõpu eel õnnestus aga külalistel Andrei Polovnikovi viskest seis viigistada. Teise kolmandiku algul pidi Tähe kahe minuti jooksul ka arvulises vähemuses mängima, kui Tarvo Kivisilla saadeti vastasmängija lükkamise eest karistuspingile, kuid treener Marko Saksingu hoolealused suutsid oma värava siiski puhtana hoida. 21. minutil viis aga Ermo Jõgi Sparta esmakordselt juhtima ning sel aastal nooremate vanuseklasside meistrivõistlustel puhta töö teinud klubi 2:1 eduseisus mindigi viimasele vaheajale. Heino Avi vise tõi 31. minutil taas tabloole viigiseisu, kuid viis minutit hiljem viis Morten Talviste pealinlased uuesti ette. Jõgevalaste katsed mängu päästa kandsid vilja viis minutit enne normaalaja lõppu, kui Sparta väravasse lendas Andreas Õuna kaugviskest teele läinud pall. Kumbagi poole edasised rünnakud enam vilja ei kandnud ning väravani ei jõutud ka viieminutilisel lisaajal.

Otsustasid karistusvisked

Karistusvisete sooritamisel panid mõlemad meeskonnad esimestena välja oma kaptenid ning nii Andrei Polovnikov kui ka Andreas Õun usaldust ei petnud – sel hooajal ka oma klubi esindusmeeskonda meistriliiga mängudes esindanud noormehed mängisid vastase väravavahi kindlalt üle. Järgmises voorus suutis aga Tähe väravavaht Kevin Tamm tõrjuda Kevin Poomi viske ning et Tarvo Kivisilla ei eksinud, läks kodumeeskond juhtima.

Järjekorras kolmandate mängijate pealevisete järel seis ei muutunud: Kevin Tamm näitas taas tippklassi, tõrjudes ka Gerdo Unga viske, väravani ei jõudnud ka Mathias Einamann. Neljandas viskevoorus olid aga mõlemad väljakumängijad edukad, nii Ermo Jõgi kui ka Heino Avi suutsid oma karistusviske kindlalt sooritada. Mängus püsimiseks pidi Sparta nüüd kindlasti palli väravasse saama, Sten Ritsoni pealeviskele sai aga Kevin Tamm näpud vahele ning jõgevalaste rõõmupidu võiski alata.

Eesti meistriks tulid väravavahid Kevin Tamm, Karl Kalm ja Rene-Hendrik Sirkas, mängijad Andreas Õun, Ermo Narits, Aleks Deinekin, Kristo Voitk, Meigo Soolepp, Lauri-Robert Indus, Heino Avi, Nikita-Aleksander Heinonen, Andre Laurimäe, Asso Kõuts, Alex Guske, Tauri Voolaid, Timo Kotkas, Karl Kastan, Tarvo Kivisilla, Mathias Einamann ja peatreener Marko Saksing.

Pronksikohtumine tasavägine

Väga tasavägine oli ka pronksikohtumine, kus Jäneda meeskonnal õnnestus seis viigistada alles 21 sekundit enne normaalaja lõppu, karistusvisetest tuli aga võitjana ikkagi välja EMÜ SK.

Kolmes nooremas vanuseklassis Tähe meeskondadel sel hooajal meistritiitlini jõuda ei õnnestunud. Nii U11, U13 kui ka U15 vanuseklassis võitis meistrikulla Sparta Team Automaailm, Jõgeva Tähe meeskonna saagiks jäid pronksmedalid U11 ja U15 vanuseklassis, U13 tiim lõpetas turniiri neljanda kohaga.

U15 vanuseklassi meistrivõistlustel sai Jõgeva SK Tähe/Olivia 00 põhiturniiril kuue meeskonna konkurentsis Sparta, EMÜ ja SK Nooruse järel neljanda koha. Poolfinaalis kaotasid jõgevalased 3:6 Spartale, pronksikohtumises alistati aga 11:5 SK Noorus. Pronksmedalid võitsid väravavahid Raikki Luik, Ilja Ivanov, Herman Merila ja Jaanus Tomson, mängijad Aleks Deinekin, Ermo Narits, Ott Selgis, Tanel Tammik, Romet Hannula, Margus Rosin, Kristo Voitk, Rasmus Truuts, Karlis Kirsimägi, Heino Avi, Nikita-Aleksander Heinonen, Sten Siida, Sten Metsar, Petry Pükkenen, Asso Kõuts, Alex Guske, David Volkov ja peatreener Marko Saksing.

U13 vanuseklassi meistrivõistlustel lõpetas Jõgeva SK Tähe/Olivia 02 põhiturniiri lõunagrupis EMÜ SK järel teisena. Kohamängude veerandfinaalis alistati küll SK Noorus 12:3, kuid kaotati seejärel poolfinaalis lisaajal Spartale 3:4 ning pronksimängus EMÜ-le 3:5.