Tähe U17 meeskonnale Eesti meistritiitel

Reedel Virtuse spordihoones toimunud mängudega lõppesid U17 vanuseklassi Eesti saalihoki meistrivõistlused. Jõgeva SK Tähe 97 meeskond alistas poolfinaalis 5:2 Sparta Team Automaailma, finaalis mängiti kindlalt 9:2 üle Eesti Maaülikooli SK.

U17 vanuseklassis tegi põhiturniiril kaasa seitse meeskonda. Lõunagrupis kogusid nii EMÜ SK kui ka Jõgeva Tähe 15 punkti, tänu väravate vahele sai esikoha ja pääses otse poolfinaali EMÜ. Omavahelistes mängudes said mõlemad ühe võidu: 15. jaanuaril võitis EMÜ Tartus 5:2, 13. veebruaril Imaveres Tähe 4:3. Kolmanda koha sai lõunagrupis Paide-Järva meeskond, neljas oli Tamsalu EBE. Põhjagrupis võitis kõik kohtumised Sparta Team Automaailm, neile järgnesid Jäneda SK ja kõik mängud kaotanud Saku Fortuna.

Otsustava perioodi algul läks Tähe juhtima

Algse kava kohaselt pidanuksid jõgevalased reedest mängupäeva alustama veerandfinaalkohtumisega Saku Fortuna vastu, kuid sakulased otsustasid Jõgevale sõidust loobuda. Meeskonna moraali arvestades oli tegemist ilmselt üsna õige otsusega: loobumise eest läheb protokolli kirja “vaid” 0:5 kaotus, põhiturniiri mängudes aga said noored sakulased kirja ka 1:26 ja 0:27 kaotused. Teises veerandfinaalis võitis Jäneda SK 6:5 Paide-Järva meeskonna.

Poolfinaalides saatis edu lõunagrupi parimaid: EMÜ alistas Jäneda 13:1 ning Tähe kustutas 5:2 võiduga Sparta lootused. Mängu algus oli edukam Spartale, avakolmandik (mängiti 3×15 minutit) võideti 2:1. Tähe värava autoriks märgiti Heino Avi, söödu andis Asso Kõuts. Sparta eduseis püsis kuni mängu 25. minutini, alles siis suutis Tähe Andreas Õuna väravast viigistada ning veel paar minutit hiljem Tarvo Kivisilla tabamuse järel 3:2 juhtima minna.

Otsustava perioodi algul viis Tarvo Kivisilla Andreas Õuna söödust Tähe juba 4:2 juhtima ning kuigi seejärel pakuti Spartale lausa kandikul viigistamisvõimalust, ei suutnud nad seda ära kasutada. Nimelt määrati kolmandal kolmandikul Sparta kasuks koguni kaks karistusviset, mõlemad tõrjus aga suurepärase mängu teinud Kevin Tamm: 33. minutil langes tema saagiks Sten Ritsoni ja 41. minutil Ermo Jõgi vise. 43. minutil tegi hoopis Mathias Einamann mängu lõppseisuks 5:2.

Tähe viskas veel kaheksa vastuseta väravat

Ka finaalkohtumine EMÜ-ga algas Tähele raskelt: 11. minutiks jäädi Rando Ernitsa väravatest 0:2 kaotusseisu ning avakolmandik kaotati 1:2. Tähe avavärava viskas Mathias Einamann Andreas Õuna söödust. Rohkem aga tartlased selles kohtumises väravarõõmu maitsta ei saanudki, hoopis Tähe mängijad viskasid kaheksa vastuseta jäänud väravat ja võitsid 9:2. Teisel kolmandikul, mis lõppes Tähe kasuks seisul 5:2, tegid jõgevalastest skoori Meigo Soolepp, Heino Avi, Mathias Einamann ja Andreas Õun, kolmandal perioodil Mathias Einamann, Asso Kõuts ja kahel korral Tarvo Kivisilla.

Pronksikohtumises alistas Sparta Team Automaailm tulemusega 6:3 Jäneda SK, viienda koha sai Paide-Järva meeskond

Eesti meistritiitli võitnud Jõgeva SK Tähe 97 meeskonnas mängisid väravavahid Kevin Tamm, Karl Kalm ja Rene-Hendrik Sirkas, kapten Mathias Einamann, Markus Allingu, Ermo Narits, Marcus Saksing, Kristo Voitk, Andreas Õun, Meigo Soolepp, Lauri-Robert Indus, Heino Avi, Nikita-Aleksander Heinonen, Andre Laurimäe, Asso Kõuts, Tanel Kiisküla, Tauri Voolaid, Steven Vend, Rene Lokk, Timo Kotkas, Felix Ranne, Ivari Kalme, Erki Ant, Karl Kastan ja Tarvo Kivisilla. Treener on Marko Saksing.

Tähe mängijatest said eriauhinnad Mathias Einamann (meistrivõistluste MVP), Andreas Õun (meistrivõistluste parim ründaja) ja Kevin Tamm (meistrivõistluste ja lõunagrupi parim väravavaht).