Tähe tütarlastele algasid võistlused võidu ja kaotusega

Laupäeva hommikul alanud Tähe ja Paide-Järva SK vaheline kohtumine algas tasavägiselt. Seis oli sageli viigiline ja vahel juhtisid Järvamaa saalihokipiigad. Murelikult jälgis mängu SK Jõgeva Tähe juhatuse esimees ja naiskonna looja Marko Saksing. Mida kauem mäng kestnud oli, seda väledamaks ja temperamentsemaks aga Tähe tütarlapsed muutusid. Anu Tammiku visatud võiduvärav võimaldas Tähel alistada vastase 5:4. Samuti lõid värava skoori avanud Marika Dodjak, Kertu Ivanov, Minni Olesk ja Teele Randoja. Väravat kaitses kindla käega Kadi Kärson, mängu parimaks tunnistati aga Anu Tammiku.

Tähe võidukale mängule elasid kaasa mitmed fännid. Kahel noormehel oli kaasas endavalmistatud loosung, kus lemmikvõistkonna mängijat Teele Randoja nimetati Eesti saalihoki säravaimaks täheks. “Teele õpib nagu meiegi Tallinna Tehnikaülikoolis ehituseriala. Otsustasime tema ja ka kogu naiskonna ergutamiseks loosungiga võistlust vaatama tulla. Teele mängustiilis hindame eelkõige kiirust ja vilumust ründamisel,” kiitsid tudengid Siim Vapper ja Hans Üürike oma sportlikku kooliõde.

Pühapäeval oli Tähe naiskonna vastaseks möödunud hooaja meister Saku Forutuua. Tähe vastupanuvõime oli tugev, kuid lõpuks kaotati siiski 0:1. Tähe väravas tegutses kiirelt ja osavalt Kadi Kärson , kes ka mängu parima tiitli pälvis. “Tüdrukud mängisid hästi, kuid alati ei läinud pall lihtsalt vastase väravasse,” ütles SK Tähe juhatuse esimees Marko Saksing.

Käesolevast hooajast mängivad Tähe naiskonnas ka uued mängijad Kertu Ivanov, Kerttu Klaarman ja Minni Olesk. “Kertu Ivanov ja Minni Olesk näitasid oma osavust värava löömisega kohtumisel Paide-Järva SK-ga, ” märkis treener Margus Guss.

“Sageli võtsin tüdruku saalihokitreeningutele kaasa, kus ta ikka hokikepi kätte võttis. Küllap nii algaski tema huvi selle mängu vastu,” meenutas Kerttu isa Toomas Klaarman, kunagine Tähe esindusvõistkonna kaitsemängija ja treener ning ühtlasi ka spordiklubi Tähe juhatuse esimees.

Treener Margus Guss rääkis, et enamus Tähe naiskonna liikmeid õpib praegu juba Jõgevalt kaugemal. “Nädalavahetusel käiakse aga kodulinnas treenimas, mis võimaldab pidevat arengut. Kokkuvõttes on tüdrukud väga tublid, ” lausus treener, keda abistab Marko Saksing. “Meil on igal aastal uus treener olnud, sellega on mõneti raske harjuda. Usutavasti laabub koostöö aga hästi ka Margus Gussiga ja me jõuame kaugele,” avaldas lootust Tähe naiskonna eelmine kapten Marina Moshul. Astusin Tartu Ülikooli, õpin vene ja slaavi filoloogiat ja loobusin peamiselt seetõttu võistkonna kapteni ametist. Püüan aga abiks olla uuele kaptenile Riin Buddellile, keda igati võimekaks mängijaks pean,” ütles Marina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus