Tähe tuli U15 vanuseklassis Eesti karikavõitjaks

Märtsis U15 vanuseklassis Eesti saalihoki meistrivõistlustel esikoha saanud Jõgeva SK Tähe 99 meeskond oli edukas ka reedel Virtuse spordihoones peetud Eesti karikavõistlustel. Finaalis alistati Sparta Team Automaailm viigiliselt lõppenud normaalaja järel karistusvisetega 5:4.

14. märtsil peetud Eesti meistrivõistluste kohamängudes olid Jõgeva Tähe poisid kindlad: poolfinaalis alistati Paide-Järva SHK 12:3 ning finaalis EMÜ SK 5:1. Poolteist kuud hiljem enam nii lihtsalt hakkama ei saadud, kõik mängud olid väga tasavägised ning finaalis võeti ülinapp võit. Nagu ütles Tähe treener Marko Saksing, oli meistrivõistlustel kullata jäänud vastastel rohkem tõestada ning need võistkonnad olid järgnenud aja jooksul ka silmnähtavalt rohkem treeninud.

Jäneda osutas tõsist vastupanu

Karikavõisltustel osalenud viis meeskonda jagati kahte alagruppi. A-alagrupis alistas Jõgeva Tähe 2:1 Jäneda SK. Meistrivõistlustel viienda kohaga lõpetanud Jäneda osutas jõgevalastele tõsist vastupanu, viigiliselt lõppenud avapoolaja järel (Tähe värav Karl Kastanilt) viis Felix Ranne mängu 22. minutil Tähe 2:1 juhtima, kuid seejärel said vastased tänu Tähe mängijate eemaldamistele praktiliselt kogu järgnenud aja mängida arvulises ülekaalus. 23. minutil eemaldati vastase takistamise eest kaheks minutiks Lauri-Robert Indus, 25. minutil ebasportliku käitumise eest 2+10 minutiks Heino Avi ning 29. minutil vale vahemaa eest veel ka Asso Kõuts. Jäneda ei suutnud õnneks tekkinud võimalusi ära kasutada ning Tähe napp eduseis püsis tablool mängu lõpuni. B-alagrupis alistas Sparta Team Automaailm 10:2 EMÜ SK ning 16:1 SK Noorus 16:1, EMÜ võitis Noorust 14:1.

Järgnenud poolfinaalides saatis edu alagruppide võitjaid. Sparta Team Automaailm alistas Jäneda SK 2:0 ning Jõgeva Tähe EMÜ SK 3:0. Avapoolaja võitis Tähe Andreas Õuna täpsest kaugviskest 1:0. Tasavägine mäng jätkus ka teisel poolajal, jõgevalaste kerge ülekaal realiseerus väravaks mängu 25. minutil, kui väravaesises saginas oli osavaim Alex Guske. Kaks minutit enne mängu viskas Andreas Õun oma teise värava ning viis Tähe finaali.

Mängu tulid karistusvisked

Finaalmäng algas edukamalt meistrivõistlused pronksiga lõpetanud spartalastele. Teisel minutil avas skoori Andrei Polovnikov ning minut hiljem suurendas Jarl Gustsin külaliste eduseisu juba kaheväravaliseks. Asso Kõutsi ja Heino Avi väravatest suutis Tähe küll 13. minutiks mänguseisu viigistada, kuid vaevalt paarkümmend sekundit hiljem oli Sparta Egert Unga väravast taas juhtimas.

Poolaja lõpuks tõi Lauri-Robert Induse värav siiski tabloole 3:3 viigiseisu, mis püsis seal kuni mängu 28. minutini, kui Egert Unga värava järel sai Sparta taas eduseisu. 51 sekundit enne kohtumise lõppu tuli jõgevalastele appi Sparta mängija German Balašov: käega mäng viis ta kaheks minutiks karistuspingile. Arvulise ülekaalu suurendamiseks tuli pingile ka Tähe väravavaht Karl Kalm ning kuuenda väljakumängija lisandumine tõi ka edu: 11 sekundit enne kohtumise lõppu viigistas Asso Kõuts taas seisu. Järelejäänud aja jooksul kumbki meeskond rohkemat ei suutnud ning 4:4 seisult alustati karistusvisetega.

Karistusviskeid viskasid mõlemad võistkonnad kokku kaheksa korda. Esimeses ringis eksis jõgevalastest Heino Avi, täpsed olid Andreas Õun, Lauri-Robert Indus, Kristo Voitk ning Ermo Narits. Teises ringis visati esimese eksimuseni. Kõigepealt oli täpne Andreas Õun, sama suutis aga ka vastane. Seejärel eksis Lauri-Robert Indus, õnneks tõrjus aga Karl Kalm Sparta mängija viske. Kolmandana karistusviset sooritanud Ermo Narits oli taas edukas, vastase vise langes aga jällegi Karl Kalmu saagiks.

Eesti karikavõitjaks tulid väravavaht Karl Kalm, meeskonna kapten Andreas Õun, Ermo Narits, Kristo Voitk, Rene Lokk, Lauri-Robert Indus, Heino Avi, Markus Allingu, Asso Kõuts, Alex Guske, Tauri Voolaid, Steven Vend, Timo Kotkas, Felix Ranne ja Karl Kastan ning treener Marko Saksing.

Teistes vanuseklassides Jõgeva Tähe meeskonnad karikavõiduni ei jõudnud. U17 vanuseklassis alistas Jõgeva SK Tähe 97 meeskond poolfinaalis küll Jäneda SK 7:3, kuid kaotas finaalis koguni 1:11 Sparta Team Automaailmale. U13 vanuseklassis kaasa teinud Jõgeva SK Tähe 01 kaotas poolfinaalis EMÜ SK-le 3:4.