Tähe on meistritiitlist ühe võidu kaugusel

Möödunud nädalavahetusel peeti Jõgeval Eesti saalihoki meistrivõistluste kolmas finaalkohtumine, kus Tähe suutis raskes mängus SK Auguri alistada ning juhib finaalseeriat 2:1.

Mängu alustati järjekordselt passiivselt. Toimus vastastikkune pressing, kuid väravaid visati vähe. Esimene kolmandik lõppes sarnaselt teisele finaalkohtumisele 1:1 viigiga. Ka Jõgeva klubi treeneri Marko Saksingu sõnul ei saanud Tähe oma mängu käima ning nii mõneski kohas jäeti head võimalused kasutamata.

Laupäeval tahab Tähe võita

Teisel kolmandikul samuti skoor oluliselt ei suurenenud ja võistkonnad tundusid mängivat küllalt võrdselt. Viimasele puhkepausile mindi siiski kodumeeskonna 3:2 eduseisult. Viimane kolmandik kujunes jälle pingeliseks vägikaikaveoks, kus kumbki meeskond peale ei jäänud ning mäng lõppes 4:3 JSK Tähe võiduga. Kodumeeskonna parimad olid Nikolai Roop, Nikita Bõstrov, Alari Pagi, Lauri Hõim, Kaido Ingver ja Heikki Hintikka, kes tunnistati ka selle kohtumise meeskonna parimaks mängumeheks.

Sel laupäeval peetakse Tallinnas neljas finaalkohtumine. Selleks, et Tähe saaks järjekordselt Eesti meistriks, peavad nad laupäevase mängu võitma. Juhul kui mängu võidab Augur, siis selgub Eesti meister viiendas kohtumises Jõgeval. “Tahame kindlasti seeria laupäeval lõpetada ja valmistume selleks korralikult,” kinnitas Saksing.

Auguris viis Tähe kasvandikku

Veel lisas Tähe treener, et Augur pole neile üldse kerge vastane, kuna sealsed mängijad jätavad harva lahtisi otsi ning võitlevad alati lõpuni. Samas mängib SK Auguri meeskonnas ka viis kunagist Tähe mängijat, mis on omamoodi Tähele eeliseks kui ka puuduseks. Oma taktikat Saksing avalikult välja käia ei tahtnud. “Eks meil ole omad kavalused,” rääkis ta plaanist, kuidas meistriks tulla.

Möödunud nädalal loobumisest teatanud Veiko Raudsepa lahkumisest on Tähe meeskonnal suur kahju, kuna vanameister oli sel hooajal väga heas vormis. Siiski pidi klubi austama mehe soovi tippspordist lahkuda, kuna vigastustega iga päev rinda pista on vägagi koormav. Siiski teeb esindusmeeskonnas head tööd noortekoondise väravavaht Rainer Kalde, kellel on olnud sel aastal suurepärase hooaeg nii Eesti kui ka Läti meistriliigas mängides. Mais läheb Eesti noortekoondis võistlema Soome maailmameistrivõistlustele, kus lisaks Kaldele mängivad Jõgeva poistest veel Sander Kinks, Sten Kõiv ja Tõnis Vainomäe.