Tähe kaotas esimesed veerandfinaalkohtumised

Möödunud nädalavahetusel kohtus JSK Tähe võõrsil Läti liigas kolmandat kohta hoidva Talsi meeskonnaga, kahes veerandfinaalkohtumises pidi Tähe siiski tunnistama lõunanaabrite paremust.

Laupäeval kujunes esimese veerandfinaali avakolmandik äärmiselt põnevaks ja tasavägiseks, Tähel oli palju väravavõimalusi, millest paljud jäid kahjuks realiseerimata.. Esimene kolmandik lõppes siiski viigiseisuga 1:1. Teisel kolmandikul näitas oma võimu Talsi meeskond, kolmandiku lõppedes oli tablool seis 2:3 Tähe meeskonna kahjuks. Viimasel kolmandikul ei suutnud Tähe enam väravaid visata ning kolmandik kaotati 0:2, mängu lõppskooriks jäi 2:5 Talsi kasuks.

Ebaõnn lisaajal

„Meeskond oli hästi valmistunud ning kõik mehed toetasid üksteist, kuid tundus, et meil oli õnnest puudu,” sõnas treener Marko Saksing ning tõstis esile väravavahti Rainer Kaldet, kes mängib meeste võistkonnas alles esimesi play-off mänge. Tähe põhiväravavaht Veiko Raudsepp on momendil vigastatud. Hea mängu tegid ka Valery Maslov, Toomas Peterson ja Pavel Semenov, kes tunnistati meeskonnas kohtumise parimaiks mängijaiks.

Pühapäevast mängu alustas Tähe meeskond pisut teistsuguse taktikaga ning mängule mindi kolme viisikuga. Esimesel kolmandikul olid siiski osavamad lätlased, võites kolmandiku 1:3. Pärast kümneminutilist puhkust leidis Tähe uue mängurütmi, võites teise kolmandiku 4:1. Viimast kolmandikku alustati Jõgeva meeskonnale kasulikult seisult 5:4. Siiski suutis Talsi seisu viigistada ning mäng läks lisaajale.

Laupäeval oluline kohtumine

Sel hooajal pole Tähe meeskonnal lisaajaga õnne olnud, viimati kaotati lisaajal poolteist kuud tagasi kodusaalis ja samuti Talsile. Erandiks polnud ka pühapäevane kohtumine, mis kaotati lisaajal. Mängu lõppskooriks jäi 5:6. „Väga lootsime võõrsil kasvõi ühte võitu kätte saada,“ nentis treener, kuid ei väsinud esile tõstmast tublisid mängijaid, kes pühapäevases kohtumises olid Rainer Kalde, Valery Maslov, Pavel Semenov, Tammi Kivi, Nikita Bõstrov ning Nikolai Roop, kes tunnistati ka kohtumise parimaks.

Möödunud nädalavahetusel oli Tähe poolehoidjatel võimalus  fännibussiga Lätti Jõgeva meeskonnale kaasa elama sõita. Selle olid võimalikuks teinud Jõgeva maavanem, PH Projekt, Kaido Lehtla, Ehitusgamma, Jorla Auto, SeiCom, Kivikuvand ja S.P.M. Invest. Sel nädalavahetusel toimuvad veerandfinaalkohtumised Jõgeval, kuhu on samuti oodatud hulgaliselt poolehoidjaid. „Kutsun kõiki laupäeval meid toetama, sest kui laupäeval kaotame, siis on seeria meie jaoks läbi,” sõnas Saksing. Tähe meeskond  peab võitma ka pühapäeval, muidu jääb ka see mäng neile viimaseks. Laupäeval algab kohtumine kell 18.00 ning pühapäeval kell 15.00.