Tähe I keskendub Eesti meistriliiga mängudele

Et Läti liigas saadud kaotus Tähe esindusmeeskonna jaoks play-offi seeria lõpetas, siis saab Jõgeva meeskond keskenduda koduliiga meistrivõistlustele, kus esimesed kohtumised TTÜ vastu ka võideti.

Eelmisel laupäeval peeti spordihoones Virtus esimene poolfinaalkohtumine. Esimesel kolmandikul ei olnud Tähe mäng kuigi särtsaks, kuid siiski suudeti avakolmandik võita 3:2. Teine kolmandik jäi samuti väravatevaeseks ning teisele vaheajale mindi Tähe 5:3 eduseisult. Viimasel kolmandikul sai Tähe meeskond oma kiire ja väravaterohke mängu käima, lõpetades mängu sooriga 10:5. Hästi mängisid Martin Karis, Tanel Soidla, Siim Hõim, Tammi Kivi, Alari Pagi, Jarmo Walther, Vladimir Nurmi, Marko Saksing, Nikolai Roop, Margus Guss ja Lauri Hõim, kes oli ka kohtumise parim mängija.

Pühapäeval peeti TTÜ kodusaalis teine poolfinaalkohtumine, mille esimesel kolmandikul domineeris Tähe meeskond, võites selle 3:0. Ka teisel kolmandikul ei antud TTÜ meeskonnale väga palju sõnaõigust ja viimasele vaheajale mindi Tähe 5:0 eduseisult. Viimasel kolmandikul näitas oma oskusi ka TTÜ, võites selle 3:2, kuid lõppskoor jäi siiski 7:3 Tähe kasuks. Hea mängu tegid Tammi Kivi, Jarmo Walther, Marko Saksing, Nikolai Roop, Alari Pagi, Margus Guss, Lauri Hõim, Vladimir Nurmi ja Valery Maslov, kes oli selle kohtumise üleplatsimees.

Kuigi mõlemad kohtumised võideti, ei olnud treeneri sõnul TTÜ-ga mängimine lihtne. „Tegemist on valitseva Eesti meistriga, kellel on palju kogemusi,” kinnitas treener Saksing. Tähe ridadest puudusid Heikki Hintikka, Pavel Semenov ning pühapäeval ka Martin Karis. “Väga raske oli ümber orienteeruda Eesti mängudele ning paljudel oli ka meeles kolmapäeval saadud kaotus,” selgitas Saksing. Kuid vaatamata sellele suutis Tähe esindusmeeskond TTÜ/SK Team Exel meeskonda kahes esimeses kohtumises alistada. Järgmine kohtumine peetakse sel laupäeval Jõgeval. Kui Tähe eelseisva kohtumise võidab, lõpetab ta sellega TTÜ hooaja.

Eelmisel reedel toimus Eesti esiliiga meistrivõistluste kohtumine, kus omavahel olid vastastikku JSK Tähe II ja Nõmme Condors. Kogu mängu jooksul suutsid Tähe poisid visata ainult ühe värava, mis sündis avakolmandikul. Edasi läks mäng Tähele allamäge, kohtumine kaotati 6:1. „Nõmme Condors oli väga tugev ja hästi ette valmistatud meeskond,” möönis treener, kelle sõnul pole kaotusega kaasnenud esiliigatabeli kolmas koht sugugi halb saavutus.