Tähe esindusvõistkond tegi järjekordse meistriteo

Enne mängu algust tegid Tähe esindusvõistkonna liikmed ümber Kristiine spordihoone soojendusjooksu. Kõige ees jooksis treener ja ründemängija Marko Saksing. Mõned minutid enne teise finaalmängu algust tulid saali Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik ja spordijuht Heino Lill, et kodukõrgkooli võistkonnale kaasa elada.

Mäng algas tasavägiselt. Teine poolaeg lõppes seisuga 3:3. Tähe fännid Jõgevalt olid aga optimistlikud. «Ma olen veendunud, et Tähe võidab juba täna. Nii et kolmandat finaalmängu, mis toimuks Tallinna Tehnikaülikooli võistkonna võidu korral, ei tule,» oli Tähe kapteni Ats Püvi ema Krista vaheajal veendunud.

Kolmandal kolmandikul sai Tähe mängu käima

«Alates sellest päevast, mil mu poeg saalihokitreeningutel käima hakkas, on tema huvi selle spordiala vastu üha kasvanud,» rääkis Krista Püvi.

Viimasel kolmandikul vabanesid Tähe võistlejad esialgsest krambist. Vastase väravasse löödi kokku seitse väravat ja Tähe võitiski teise finaalmängu seisuga 10:4. Meeskonna liikmete sõnul pole varem meistrivõistlusi nii ülekaaluka punktivahega võidetud.

Tähe esindusmeeskonna liikmetest lõid otsustavas mängus Raul Kivi 3, Martin Karis 2, Erkko Nurmoja 2 ning Tom Longstedt, Arno Karkamo ja Juha Perttilä igaüks 1 värava.

«Tallinna Tehnikaülikooli meeskonda võib pidada normaalseks vastaseks. Tundub, et Tähe võistkond on aga täna tugevam kui varem. Eelmisel aastal suutsime välja panna kaks viisikut, nüüd aga kolm. Meil on ka kaks varumängijat,» ütles võiduka meeskonna liige Lauri Hõim

Pühendumine toob edu

Eesti Saalihoki Liidu juhid andsid meistritiitli võitnud Tähe esindusmeeskonnale üle karika ja igale mehele medali. Väravavaht Veiko Raudsepp sai ka eriauhinna kui meistrivõistluste play-off mängude parim väravavaht.

Tähe toetaja, ettevõtja Priit Saksing andis edasi Iirimaal viibiva Eesti Olümpiakomitee presidendi Mart Siimanni palavad tervitused meistritiitli võitjale. Õnnitlemas oli ka Tähe koostööpartneri, ASi Kommest Auto peadirektor Toomas Rüütmann, kes ütles maakonnalehele: «Finaalmäng oli kaasakiskuv ja haarav ja Tähe väljus sellest võitjana. Ma pean Tähe edu põhjuseks pühendumist spordialale. Võidud on ka omamoodi kohusetäitmised fännide ees, kes oma lemmiksportlastele peaaegu alati toetust avaldama tulevad.»

Spordiveteran Priit Saksing lisas, et saalihoki on saamas üheks populaarsemaks ja prestiizikamaks spordialaks Eestis. “Mängimine Tähe võistkondades pakub nii treenimis- kui ka võidurõõmu ning võimalust vaba aega tervislikult sisustada. Spordiga tegelevatel noortel on eeldused kasvada ausateks ja töökateks. Seda kõike tasuks Jõgevamaa omavalitsusjuhtidel arvestada ning anda roheline tee spordialale, mis viimastel aastatel on jõgevamaalastele kõige tähelepanuväärsemat kuulsust toonud.»

Meistritiitli võitnud Tähe esindusmeeskonda kuuluvad kapten Ats Püvi, väravavahid Ivo Lepik ja Veiko Raudsepp, Alari Pagi, Hannes Pagi, Marko Saksing, Algis Uiga, Martin Karis, Lauri Hõim, Raul Kivi, Erkko Nurmoja, Roland Songisepp, Raido Huononen, Ruslan Blinnikov, Arno Karkamo, Juha Perttilä, Tom Longstedt, Kaido Ingver, Margus Guss, Andro Sõber, Andrus Tõruke, Ivo Lehtmets ja Jüri Narits.

«Lõppeval spordihooajal on Tähe võitnud neli meistritiitlit. Meistriks tuli kaks noortevõistkonda, tütarlaste võistkond ja nüüd siis ka esindusmeeskond,» oli spordiklubi juhatuse esimees Marko Saksing rahul.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus