Tähe esindusmeeskonnale lõppesid Eesti meistrivõistlused hõbedaselt

Seitsmekordne Eesti meister saalihokis Jõgeva Tähe esindusmeeskond saavutas tänavustel Eesti meistrivõistlustel teise koha, sest kaotas nii teises kui ka kolmandas finaalmängus kauaaegsele rivaalile Tallinna Tehnikaülikooli võistkonnale.

Möödunud laupäeval Tallinna Tehnikaülikooli spordihallis toimunud teise finaalmängu esimesel kolmandikul juhtis Jõgeva Tähe 2:0. Seejärel hakkasid aga palle väravasse lööma ka Tallinna Tehnikaülikooli mängijad. Kord oli seis ühe, kord teise favoriidi kasuks. Mängu viimasel kolmandikul suutis TTÜ oma paremuse maksma panna ja saavutas võidu 7:6. Tähe esindusmeeskonnast olid selles mängus aktiivsemad väravalööjad Erkko Nurmoja, Alari Pagi ja Marko Saksing.

?Homme tahame ikka vastastest tugevamad olla. Mõtleme põhjalikult läbi, kuidas mängida ja arvatavasti korralame ümber ka oma viisikud, ” ütles otsustava finaalmängu eel Tähe esindusmeeskonna kapten Andrus Tõruke.

Edu saatis TTÜd ka kolmandas mängus

Pühapäeval spordikeskuses Virtus toimunud saalihoki kolmandat finaalmängu oli saabunud vaatama saalitäis inimesi. Kohal olid nii Jõgeva Tähe kui ka Tallinna Tehnikaülikooli fännid. Spordisündmust oli saabunud kajastama telemees Lembitu Kuuse. Teadaolevatel andmetel oli ta lubanud kohale tulla siis, kui meistrivõistluste võitja välja selgitamiseks kulub kolm mängu. Telemees pidaski sõna.

Otsustavas finaalmängus saatis paljude pealtvaatajate, sealhulgas spordiasjatundjate üllatuseks pidevalt edu Tallinna Tehnika Ülikooli meeskonda. Enne kolmandat kolmandiku oli seis TTÜ kasuks 10:2.

Viimases kolmandikus lõi Kaido Ingver värava ja nii õnnestus Tähel skoor avada. Esindusmeeskonna liige lennutas vastase väravasse veel ühe palli. Tähe pooldajate hulgas muutus meeleolu veidi optimistlikumaks, kuid midagi polnud parata, mänguaeg sai lihtsalt läbi ja seekordsed Eesti meistrivõistlused võitis TTÜ meeskond.

?Kaks aastat oleme Eesti meistrivõistlustel Jõgeva Tähele kaotanud. Nüüd võitsime, kusjuures oma võitu põhjendaksime ennekõike erilise tahtega võita. Arvame, et meie võidutahe oli tugevam kui vastastel, ? avaldas oma arvamust TTÜ kapten Erlin Rand.

Ka tütarlaste võistkond sai hõbemedali

?Tähe esindusmeeskonda ja TTÜ võistkonda võib pidada üldjoontes võrdseteks vastasteks. Et Tähe viimase mängu kaotas, oli muidugi ootamatu üllatus,? ütles Eesti Saalihoki Liidu peasekretär Tõnis Teesalu.

Tänavustel meistrivõistlustel hõbemedali saanud Tähe esindusmeeskonnas mängivad väravavahid Veiko Raudsepp ja Ivo Lepik, Anatoli Kropin, Algis Uiga, Vjatseslav Bortnik, Lauri Hõim, Hannes Pagi, Ats Püvi, Ivo Lehtmets, Juha Pertilä, Tom Longstedt, Martin Karis, Anro Karkamo, Roland Songisepp, Alari Pagi, Kaido Ingver, Raul Kivi, Andrus Tõruke, Erkko Nurmoja ja Margus Guss.

Ründemängija Marko Saksing, kes on ka meeskonna treener, tunnistati tänavuste meistrivõistluste play-offide parimaks mängijaks.

Jõgeva Tähe toetaja ettevõtja Priit Saksing ütles. ? Vestlesin pärst finaalmängu Lembitu Kuusega, kes avaldas arvamust,et objektiivse pildi Tähe tasemest annab vitriin Virtuses, kus tutvustakse klubi rikkalikku auhinnavalikut ja asjaolu, et klubis on loodud võistkonnad eri vanuses saalihokimängijatest

Käesoleva aasta meistrivõistlustel sai hõbemedali ka Tähe tütarlastevõistkond, kes kaotas ostustavas mängus Saku Fortuunale 2:4.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus