Tähe esindusmeeskond võitis Eesti meistrivõistluste tõenäolist finaalivastast

Laupäeval võitis Tähe esindusmeeskond 13:5 Nõmme spordiklubi. Pühapäeval peeti mäng TTÜ-ga. Meistrivõistluste kahe favoriidi kohtumine oli toonud Virtuse saali rohkesti pealtvaatajaid. Skoori avas Tähe peatreener ja ründemängija Marko Saksing. Mängu muutis Tähele keeruliseks asjaolu, et kohtumist vilistanud Soome kohtunikud Jan Zhukanleff ja Sami Rahikainen saatsid pidevalt Tähe liikmeid karistuspinki.

?Nii pidime 19 minutit mänguajast mängima vaid kolme või nelja mehega, mis andis TTÜ meeskonnale võimalusi mitmete väravate löömiseks,? rääkis Tähe abikapten Ats Püvi, kelle hinnangul jäi kohtunike töös erapooletusest vajaka.

Kokkuvõttes jätkus Tähel siiski jõudu ja oskusi vastasest jagu saada. Tähe mängijatest lõid kolm väravat Raul Kivi, kaks väravat Marko Saksing ja Margus Guss. Palli said vastase väravasse ka Erkko Nurmoja, Hannes Pagi, Ats Püvi ja Lauri Hõim. Ats Püvi sõnul aitas võita stabiilselt hea tase.

TTÜ meeskonnast lõi Juha Salo kolm, Indrek Piibur kaks väravat ja Anre Vooremaa ühe värava.

?Tänases kohtumises Tähega tundus, et jõudu kippus väheseks jääma, kuid mängu tulemus läks siiski järjest paremaks. Üldiselt on Tähe ja TTÜ vahelistes mängudes mõlemal meeskonnal võrdsed võimalused võiduks ja rolli ei jäta mängimata ka sportlik õnn,? arvas TTÜ mängija Mikko Kaupi.

Tänavustel meistrivõistlustel on tava, et mängude lõppedes saavad edukamad sportlased suveniire, millel on vastav arv tärne. Lauakohtunik Marina Moshul kuulutas pärast Tähe ja TTÜ kohtumist, et Marko Saksing saab juurde tärne kolm, Juha Salo kaks ja Raul Kivi ühe.

Saalihoki meistrivõistluste tulemuste põhjal on Tähe esindusvõistkond jõudnud kindlalt poolfinaali, kus vastaseks on Citröen või Tähe II (noortevõistkond).

?Tähe II noortel on veel kogemusi vähe, kuid kindlasti saadakse neid iga mänguga juurde,? lausus Ants Püvi Tähe esindusmeeskonna võimalike poolfinaalivastaste kohta. Laupäeval oli ka Tähe noortevõistkonna vastaseks TTÜ. Kaks kolmandiku oli mäng viigiseisus 3:3. viimase kolmandiku võitis TTÜ aga 5:0 ja sai ka lõppvõidu 8:3.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus