Tähe esindusmeeskond ronis “mustast august” tippu

Eelmisel nädalavahetusel pidas Tähe esindusmeeskond kaks meistriliiga kohtumist, mis suudeti võita ning sellega saavutati ka tabelis liidrikoht.

Ülemöödunud nädalal mängis JSK Selver/Tähe TTÜ vastu ning kohtumine kaotati suurelt. Meeskonna treener Marko Saksing nimetas mängu täielikuks katastroofiks. Nädalavahetusel suutis Tähe meeskond end siiski leida ja kohtumised EMÜ ja Sparta Team vastu võideti kindlalt.

Songisepp ja Aamisepp esmakordselt platsil

Laupäeval oli Tähe vastaseks EMÜ spordiklubi. Kohtumine algas mõlema võistkonna poolt üsna passiivselt. Esimesel kolmandikul said värava visatud vaid EMÜ mängijad ning esimesele puhkepausile mindi vastaste 1:0 eduseisult. Mängu järgnevad kolmandikud möödusid siiski Tähe dikteerimisel. Kohtumine võideti seisuga 6:2 ning Jõgeva meeskonna parimaks tunnistati väravavaht Rainer Kalde. Jõgeva poolt oli resultatiivseim mees vigastusest taastunud Raul Kivi, kes viskas kaks väravat.

Selles kohtumises tegi käesoleval hooajal esmakordselt Tähe rivistuses kaasa Lauri Hõim. Oma hooajadebüüdi tegid ka Roland Songisepp ja Andres Aamisepp. “Laupäeval oli raske väravale pihta saada ja pall ei liikunud ka nii nagu vaja,” kommenteeris kohtumist treener Marko Saksing, kes jäi sellest hoolimata võidetud mänguga rahule.

Uute särkidega tabeliliidriteks

Pühapäeval oli Tähe vastaseks Sparta Team/Automaailm. Marko Saksing kartis, et kaks mängu järjest võib minna raskeks ning puhanud vastasest on neil keerulisem jagu saada. Mängupilt siiski seda kahtlust ei kinnitanud. Kohtumise avakolmandikul viskasid Tähe mängijad kolm väravat ja Sparta mehed vaid ühe. Teise kolmandiku lõpus oli Tähe edu lausa 6:1 ning viimasel kolmandikul kasvatati edu veelgi. Mäng lõppes Tähe 10:3 võiduga. Väga hea mängu tegi Tähe rivistuses Nikolai Roop, kes viskas neli väravat ja andis ühe väravani viinud söödu. Sellega valiti ta ka kohtumise parimaks mängijaks.

Võiduga Sparta vastu jõudis SK Tähe esindusmeeskond meistriliiga tabelis esikohale. Möödunud hooajal ei õnnestunud neil terve hooaja vältel sedavõrd kõrget kohta saavutada. “Mängisime kohtumise ka uute särkidega. Võib-olla oli see hea enne,” ütles klubi treener Marko Saksing. Veel märkis treener, et kõikide mänguliste elementidega said esindusmeeskonna mängijad pühapäeval paremini hakkama kui päev varem. Sel pühapäeval kohtub Tähe võõrsil uuesti Sparta Team/Automaailm võistkonnaga ning eelduste kohaselt astuvad siis platsile samad mehed, kes neli päeva tagasi võidu võtsid.

Pavel Semenov jõudis 200. resultatiivsuspunktini

Pühapäevases kohtumises Sparta Team/Automaailma vastu jõudis JSK Selver/Tähe ründaja Pavel Semenov oma Eesti meistrivõistluste kahesajanda resultatiivsuspunktini. Semenov on visanud 107 väravat ja andnud 93 väravani viinud söötu.