Tähe esindusmeeskond pääses veerandfinaali

SK Tähe esindusmeeskond lõpetas Läti Meistriliiga põhiturniiri viienda kohaga ning pääses edasi kaheksandikfinaali, kus saavutati kolm võitu Ulbroka võistkonna üle.

Võistkonna eesmärk oli kindlasti pääs finaalturniirile, kuid algul loodeti jääda nelja parema hulka, mis oleks tähendanud automaatset edasipääsu veerandfinaalidesse. „Meil andis tunda Euroopas osalemine ja pärast seda turniiri olid paljud haiged ning vigastatud. Andsime kaksteist punkti ära. Oleksime võinud lõpetada põhiturniiri ka teise kohaga,” selgitas treener Marko Saksing. Viies koht tähendas SK Tähle ka kaheksandikfinaalides osalemist.

Esimene kaheksandikfinaali kohtumine peeti koduhallis ning vastane alistati tulemusega 5:3. Esimene kolmandik võideti 1:0, teise seisuks jäi 1:1 ja viimase kolmandiku skooriks tehti 3:2. Mängus olid resultatiivsed Toomas Peterson, Kaido Ingver, Valery Maslov, Nikolai Roop, Pavel Semenov ja Raul Kivi, kes tunnistati ka kohtumise parimaks.

Teine mäng Ulbrokaga võideti võõrsil tulemusega 8:4. Mängus tegid skoori Marko Saksing, Nikolai Roop, Targo Treial, Ats Püvi, Pavel Semenov, Kaido Ingver, Ilmar Niitov, Valery Maslov ja Raul Kivi. Meeskonna parimaks mängijaks tunnistati Alari Pagi.

Kolmas kohtumine peeti eelmisel laupäeval, kus Ulbroka pidi taas tunnistama SK Tähe paremust. Mäng võideti ülekaalukalt 6:1. Avakolmandikul ei suutnud kumbki meeskond skoori teha, kuid edasi jätkus mäng SK Tähe dikteerimisel. Resultatiivsed olid Nikita Bõstrov, Lauri Hõim, Toomas Peterson, Tammi Kivi, Valery Maslov, Margus Guss, Nikolai Roop, Pavel Semenov ja Ilmar Niitov. Väravas tegutses hästi Tõnis Vähi. Veerandfinaalis kohtutakse põhiturniiril neljanda koha saanud võistkonnaga Rubene.