Tähe esindusmeeskond naasis Lätimaalt võiduga

Enne väljasõitu Jõgevalt palus üks saalihokimängija meeskonnakaaslastel kontrollida, kas passid või ID-kaardid on ikka kõigil kaasas. Kuigi Eesti on ühinenud Schengeni lepinguga, on spordimeeste kogemuste põhjal mõnikord Eesti ja Läti piiril siiski pisteliselt dokumente kontrollitud. Seekordne piiriületamine kulges küll ilma igasuguse kontrollita, bussiaknast võis näha tühje piirivalveputkasid. Missuguste meeleoludega meeskonnaga ASK / Lielvarde mängima minnakse, sai bussis küsitud Tähe kaptenilt Lauri Hõimult.

Skoori avas Läti mängija

“Põhiturniiril oleme sellele meeskonnale kahel korral lisaajaga  kaotanud, mistõttu on uskuda pingelist mängu,” vastas Hõim.

Mängiva treeneri Marko Saksingu eestvedamisel jaotati mängijad bussis toimunud nõupidamisel viisikuteks. Mõnele mängijale andis Saksing spetsiaalseid juhiseid.

Teel lõunastas esindusmeeskond ühes Rubene linna läheduses asuvas turismitalus, mille aed oli muudetud omalaadseks kunagiste veskikivide, vanaaegsete põllutööriistade ja puuskulptuuridega. “Selles  turismitalus olen korduvalt ööbinud ka ajal, mil mängisin saalihokit Rubene meeskonna koosseisus,” rääkis Marko Saksing. Lauri Hõimu sõnul on samas turismitalus teel maailmameistrivõistlustele keha kinnitanud ka Eesti noortekoondis, mis koosnes suures osas Tähe mängijatest. “Jätsime võõrustajatele mälestuseks ka meeskonna foto,” rääkis Hõim.

Lielvarde linna jõudis Tähe esindusmeeskond umbes tund enne mängu. Jõgevalt saabunud spordimehi tervitas linna avara ja moodsa spordihoone direktor ning ühtlasi kohaliku saalihokimeeskonna treener Ainars Pukits. Temaga vesteldes selgus, et ASK/ Lielvarde lähtub konkreetse mängu taktikas ja strateegias sellest, kas Tähe koosseisus mängivad ka soomlastest meeskonnaliikmed või mitte.

Skoori avas läti mängija. Esimene kolmandik lõppes viigiliselt 2:2. Teisel ja kolmandal kolmandikul hakkas Tähe mängima järjest tempokamalt ja osavamalt ja võitis tulemusega 10:4.

Lätis kuues võit

Kõige rohkem väravaid lõi taas Alari Pagi, kaks väravat lõid Jani Ahonen ja Mario Paulus. Palli saatsid vastase väravasse ka Siim Hõim, Heikki Hintikka ja Kaido Ingver.

Marko Saksingu sõnul oli ASK Lielvarde alistamine Tähele kokku kuues võit Läti meistriliigas.

“Uskusin, et mäng Jõgeva Tähega kujuneb üsna tasavägiseks. Vastaste võit sedavõrd suure punktivahega tuli aga võrdlemisi suure üllatusena, ” märkis lätlaste treener.

Järjekordse võidu saavutanud Tähe esindusmeeskond jõudis tagasi Jõgevale pärast südaööd. “Pikad ja sagedased sõidud Lätti on meie sportlastele küllaltki väsitavad, nad on aga vapralt vastu pidanud, ” tõdes Priit Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus