Tähe alistas kaks vastast

Laupäevasel kohtumisel meeskonnaga Uzvara lauks lõppes esimene kolmandik Tähele 2:1, teine 4:0 ja kolmas 2:2. Esindusmeeskonna koosseisust lõid värava mängiv treener Marko Saksing ja Jani Ahonen – mõlemad kolm. Palli saatsid lõunanaabrite väravasse ka Kaido Ingver ja Martin Karis. Tähe meeskonnast tunnistati parimaks mängijaks teenekas väravavaht Veiko Raudsepp.

Tähe esindusmeeskonnale oli tulnud kaasa elama rohkesti fänne. Lemmikmeeskonna ergutamiseks mängiti trummi ja puhuti pasunat. “Meile on meeste võit justkui naistepäevakingitus. Teades mängu tähtsust, olime seekord eriti aktiivsed,” lausus üks poolehoidjatest Anu Tammiku, kes ise mängib Tähe tütarlastevõistkonnas.

Võit klubi Uzvara lauks üle andis Tähe esindusmeeskonnale võimaluse mängida ka pühapäeval ühel põhiturniiri viimastest kohtumistest. Vastaseks oli Rubene, kellega mängitud kümnetel turniiridel ja sõpruskohtumistel.

Mängus möödunud hooaja Läti meistrivõistluste pronksmedaliomaniku ja tänavusel põhiturniiril neljandat kohta omava Rubenega kaotas Tähe esimese kolmandiku 0:1, teise ja kolmanda kolmandiku aga võitis mõlemad 2:1. Esindusmeeskonnas viskasid väravaid vennad Lauri ja Siim Hõim, Alari Pagi, Martin Karis. Meeskonna parima tiitli pälvis Jarmo Walther.

“Laupäevane ja pühapäevane mäng olid meile tõeliselt dramaatilised ja sportlikus mõttes lausa elu ja surma küsimus, sest kaotuse korral oleksime Läti meistriliigast välja langenud. Uued katsumused seisavad aga alles ees,” ütles SK Tähe juhatuse esimees Marko Saksing.

“Kokkuvõttes oleme praegu Läti meistriliigas 11. kohal ning ees ootavad üleminekumängud lõunanaabrite võistkondadega ASK/ Lielvarde, FK Valmiera ja Irlava Telms,” ütles Tähe esindusmeeskonna kapten Lauri Hõim.

Pidevalt Tähe mängudele kaasa elav sporditoetajast ettevõtja Kaido Lehtla avaldas arvamust, et Läti meistriliigas osalemine on Tähe võistkonda tõsiselt edasi arendanud.

“Jõgeva saalihokimehed on õppinud meisterlikult kasutama kiirrünnakuid ja kaugviskeid. Väravas hakkas kohe mängu alguses silma Veiko Raudsepp, kes lätlaste pallilöögid eemale tõrjus, ” märkis ta.

“Teretulnud on, et Jõgeva saalihokimängijad rajavad oma taktikat põhimõttel, et sportmängus on võidu aluseks rünnak,” lausus Tähe suursponsor Priit Saksing.

“Meeldiv, et Tähel on välja kujunenud kindel poolehoidjaskond, kes ei jäta vaatamata ühtegi mängu. Saalihokimängud Tähe osalemisel võiksid aga kujuneda tõelisteks Jõgeva spordipidudeks, mille atraktiivseks ja vaheldusrikkaks muutmiseks on mitmesuguseid võimalusi, olgu selleks siis isetegevuslaste esinemine või sportlaste ja publiku kostitamine mitmesuguste kodumaiste ja tervislike roogadega, ” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus