Tagasi juurte juurde

Luualt alustas kunagi oma sporditeed Eha ja Ain Vahtra tütar Cristel. Isa Ain oli koolis võimlemisõpetaja ja spordipisiku päriski tütar temalt. Cristeli teiseks suusatreeneriks oli aga legendaarne Raimund Kokk.

Cristel Vahtra tõusis kiiresti Eesti murdmaasuusatamise koondisse. 1994. aasta taliolümpiamängudel Lillehammeris sai Cristel parimana 5 km klassikatehnikas 27. koha. Tema suurvõistluste parimaks tulemuseks jäi aga 1995. aastal Kanadas Thunder Bay MM-võistlustel saavutatud 17. koht 15 km klassikatehnika distantsil.

  1. aastal Ülenurme keskkooli, 1998. aastal Tartu Ülikooli kehakultuuriosakonna ja 2007. aastal Jyväskylä Ülikooli magistriõppe lõpetanud Cristel elab juba aastaid Austria suusakeskuses Ramsaus. Tal on kaksikud tütred, kes on juba 16-aastased.

Tütar Celiin mängib Ramsau kohaliku kooli puhkpilliorkestris trompetit ning tuleb nüüd 18. mail oma kooli puhkpilliorkestriga esinema ema-isa ja vanavanemate maale Eestisse. Kell 12 esineb Celiin orkestriga ema Cristeli auks Ülenurme gümnaasiumis ja sama päeva õhtul kell 18 Tartus Heino Elleri nimelise muusikakooli Tubina saalis.

MALLE RANNE-PÜTSEP

blog comments powered by Disqus