Tabiverest saab kingiabi

Tabiveres tegutseva Jõgeva Majandusühistu kauplusega sama katuse all avas hiljuti ukse väike poeke, mille nimeks Kingiabi. Käsitööesemed, mis siin müügil, on OÜ Isetehtu toodang ning tegemist on perefirmaga.


Poe nimi on tõepoolest tabav, sest tegutsetakse vaid jõulupühade eel ning maitsekat ja kvaliteetset kraami, mis jõuluvana kotti passib, leidub siin igas eas ja mitmesuguse maitsega kingiootajaile.

Lihtsam öelda, mida pole

“Möödunud aastal rentisime seda ruumi pühade eel esimest korda ja võib öelda, et tulime omadega välja,” rääkis üks käsitöömeistreist Ive Eddor, kelle kord oli parajasti müüja rollis olla. Ta nentis, et kuigi läbimüük pole suur, on etem kordamööda kohapeal soojas toas kaupmeest mängida kui näiteks praegusel aastaajal kusagil laadaplatsil lõdiseda. Kui ilm kehv ja ostjaid vähe, ei pruugi suurt midagi müüagi.

Kaubavalik võtab tõesti silme eest kirjuks: kaltsuvaibad ja täisvillased sallid-sõbad, kootud õuemütsid ja vilditud saunamütsid, lindude söögimajad, puust lõikelauad ja maitseainepurkide alused, rahvariidevööd, kõikvõimalikud ehted, nutika lahendusega helkurid, laias valikus sokke-kindaid…. Lihtsam oleks öelda, mida  siin pole.  

Nii mitmekesine näputöö on ühe pere toodang?

“Nii tõepoolest on: lisaks mulle ja mu kahele õele tegelevad käsitööga ka meie vanemad. Rahvariidevööd ja sokid-kindad on ema tehtud, puutööga tegeleb isa.”

Olgu siinkohal selgituseks öeldud, et Ive õed on Ene Volk ja Ester Eddor, nende vanemad Malle ja Raul Eddor. Kunstimeel ja käsitöölembus on ilmselt geenides, oskused kodus üksteiselt n-ö töö käigus omandatud. Vaid üks õdedest, Ive, on lõpetanud Tallinna ülikooli käsitööõpetaja erialal ja töötab just selles ametis, Ester omandas elukutse Räpina aianduskoolis, aga on end täiendanud hoopis uuel erialal ning töötab praegu hambatehnikuna,  Ene on aga raamatupidaja.

Saab sellegi, mis hetkel puudu

Stangel on rivis pisipiigade rahvariideseelikud. Kui mõni uudistaja saab siit kingiidee, aga tal on vaja natuke suuremat või koguni veel pisemat rahvarõivast, kas saab kaubale?

Ive kinnitusel on see võimalik ja vastu võetakse ka töömahukamad tellimused. Õed ongi teinud koolidele rahvariideseelikuid, vöösid  ja pluuse, vajadusel ka ükskuid esemeid, näiteks tanu või põlle.  On tikitud mantleid ja kleite ja loomulikult saab tellida just sellise ehte, nagu klient soovib.

Praegu on igatahes päris paras aeg kingiplaanid läbi mõelda ja ostud teha. Kes soovib teha pereliikmeile, sõpradele-tuttavatele või miks mitte ka iseendale jõulurõõmu kodumaise ja tõesti kvaliteetse käsitööesemega, võiks Tabivere Kingiabi poodi lähemal ajal sisse astuda.

Esialgu oodatakse ostjaid tööpäeviti enamasti õhtupoolikul kella kolmest seitsmeni ja nädalavahetustel kella kümnest seitsmeni, aga kui rahvast rohkem liikvel, püütakse poeuks ka argipäevadel varem lahti teha. Pikemalt on plaanis avatud olla ka vahetult enne pühi.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus