Tabiverest leiti laulupärleid

Kohaletulnud ei pidanud neljatunnist paigalistumist kahetsema, sest kontsert, mis siin anti, oli tõeline pärlipüüdmine ja -leidmine.

Pärast ürituse peakorraldaja Tiia Pärtelpoja sissejuhatust võttis juhtimise üle Muinasjutuprints (Valdi Reinas), kes oli tulnud kohale selleks, et kah ilusti laulma õppida. Tema ülesandeks jäi kogu konkursi jooksul esinejad välja kuulutada. Lisaks oli ta endale võtnud volitused igale osalejale laulu lõpus mõni rohkem või vähem intrigeeriv küsimus esitada. Ja lapsed tõestasid, et lisaks heale lauluoskusele ei ole nad ka muidu suu peale kukkunud.

Osalejaid parasjagu

Võistlesid solistid ja ansamblid Tabivere Gümnaasiumist, H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli kohalikust filiaalist, Maarja Põhikoolist ja Tabivere lasteaiast. Ja kuigi päris pisikeste ja kõige suuremate hulgas oli osavõtt napivõitu, kogunes konkursilisi siiski parasjagu ? 23 solisti ja 6 ansamblit. Ansambliks loeti muuseas ka kaheliikmelisi kooslusi.

Kui kõige pisemad ehk lasteaia ansambel oli laulnud mesilasest ja hiirepojast, Astrid Aunap aga Pöial-Liisist, said esinemisjärje enda kätte koolilapsed.

II klassi poisi Artur Aunapi lauldud ?Palve päikesele? võttis lausa vee silma. See ei olnud lihtsalt püüdlik ja täpne noodist nooti laulmine, vaid tõeline muusika, mis selle väikese laulumehe huulilt tuli.

I-II klassi poiste ansambel laulis aga rõõmsalt heast sõbrast ja marssis oma sõnade kinnituseks ühel meelel saalis ringi. Jäi kõrva, et just algklasside laululapsed olid väga tublid.

Kui I-IV klassi lapsed laulsid peamiselt kevadest, päikesest ja sõpradest, siis alates V klassist muutusid laulud unistavamaiks ja lüürilisemaiks. Lauldi armastusest, igatsusest, soovist kohtuda… Tõsi, kui Prints ühelt varateismeliselt neiult teada tahtis, kellega too kohtuda sooviks, tuli sirgjooneline vastus: ?Mitte kellegagi!?.

Tavaliselt on nii, et kes teeb üht asja, jõuab ka teist ja kutsutakse laulma kolmandassegi seltskonda. Päevajuhi pärimisele, mida Vieno Rjabova lisaks solistina, ansamblis ja tüdrukutebändis laulmisele veel teha kavatseb, vastas tüdruk salapärasel moel, et mängib pärastpoole ühes ansamblis poissi (!?). Ja kuigi säärane avaldus saalis naeru ja elevust tekitas, selgus hiljem, et neiul oli tõsi taga. Nimelt oli Maarja segakoori ansambel K. Kikerpuu laulust ?Uus mood? lavastanud terve etenduse. Ja poissi, kellel laulu sõnutsi ?…juuksed pikemad õlgadest, püksisääred maas?, mängis tõepoolest Vieno.

Tundus, et rambipalavik ründas kõige rängemalt just neid keskmisi, V-VI klassi esinejaid. Maarja tüdruk Õnne Laurend mängis oma laulu toeks plokkflööti ja tegi seda imeilusasti ja puhtalt. Lauluhääle pigistas aga esinemishirm tüdrukul üsna kinni. Et aga pillimängu alles novembrikuus õppima sai hakatud, ei tahtnud uskuda isegi Prints ? nii meisterlikult tuli see välja.

Premeeriti kõiki

Konkursi lõppedes said preemia kõik kohaletulnud ja seda juba enne zürii otsust: esinema oli kutsutud ansambel Noorkuu!

Et tegemist noorte, kenade ja loomulikult vapustavalt kaunilt laulvate noorte meestega, kellel saalis palju fänne, ei tahetud neid esinemise lõppedes kuidagi lavalt ära lasta. Ega noormehed lisapaladega kitsid olnudki. Tänulilled oma suurele eeskujule andsid väikesed poisteansambli lauljad.

Nagu selliste ürituste puhul ikka, oli züriil (Taive Särg, Simo Breede, Riivo Kolka ja Rein Jõeveer) õiglast otsust teha väga raske. ?Selgus, et siinkandis on palju looduslikke talente. Kuidas see anne igaühel realiseerunud on, sõltub juba laulja ja tema juhendaja tehtud töö intensiivsusest. Et teiste- kolmandate kohtade väljaselgitamine meile üle jõu käis, kuulutame välja vaid parimad. Ülejäänud olid kõik väga head,? ütles EMA Tartu filiaali ja Elleri-nimelise muusikakooli õppejõud Taive Särg.

Publiku lemmikuid valiti kaks, sest Artur Aunap ja Triinu Täpsi said ühepalju hääli. Parima lavaliikumise eest premeeriti I-II klassi poiste ansamblit, kus laulavad Rauno Koorts, Andres Katte, Artur Aunap, Tauri Laurits ja Andri Ehamaa.

Loomulikult ei unustatud ka juhendajaid, kes teevad võistluse kordaminekuks kokku rohkem tööd kui lapsed ? kõigil neil oli ju käealuseid mitu, kellega tööd teha ja kelle pärast pabistada. Kuigi vaeva olid näinud kõik neli ? Aune Sepp, Triin Saariste, Liia Koorts ja Anne Kullerkupp ?, oli zürii üksmeelne otsus, et kõige suurema töö nii kvaliteedilt kui kvantiteedilt oli juhendajana ära teinud Triin Saariste, kes ka väga paljusid esinejaid klaveril saatis.

Paremad lauljad
Auhindu, lilli ja diplomeid jagus kõigile osalenuile, päris-pärliteks tunnistati aga järgmised lauljad:

Lasteaed. Solist Astrid Aunap, ansambel koosseisus Astrid Aunap, Kaspar Mölder, Arvi Oja, Oliver- Andreas Leht, Ketlin Suvi, Betty Eddor.
I-II klass. Solist Artur Aunap.
III-IV klass. Solist Sandra Simson.
Tütarlasteansambel koosseisus Kriss Raudsepp, Laura-Helena Rjabova, Sandra Simson, Hedi Jõeveer, Kertu Liiv, Gärol Lepik.
V-VI klass. Solist Vieno Rjabova.
VII-IX klass. Solist Kadri Karus, tütarlasteansambel koosseisus Vieno Rjabova, Tiina Tomingas, Marili Tomingas, Katriin Laurson, Kadri Karus, Triinu Täpsi, Angeliina Seer, Rea-Ly Raudsepp.
Gümnaasium. Solist Ave Aru.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus