Tabiveres valiti mini-missi

Missi valimine kooliõpilaste hulgast läks Tabiveres moodi juba ammu, konkureeritud on küll koolipiiga, küll mini-missi tiitlile.  Sellekevadine Tabivere valla Mini-miss 2008, esimene ja teine printsess valiti möödunud laupäeval Tabivere rahvamajas kümne kandidaadi hulgast.

Et konkursil osalejad üsna lapseohtu olid, ei andnud korraldajad neile selliseid ülesandeid, mis üle võimete ja ea käinuksid. Tüdrukud Tabivere Gümnaasiumi ja Maarja põhikooli 4.-6. klassist ehk vanuses 11-13 pidid oskama laval vabalt liikuda, ennast mõne lausega tutvustada ja ka õhtu juhi Rein Annuki küsimustele vastata. Kümnekesi koos kanti ette Tabivere kooli õpetaja ja aeroobikatreeneri Mari Kipri abiga selgeks õpitud tants ja hiljem tuli kõigil ka üksi esineda.

  

Individuaalsus avanes vähehaaval

Poolteist tundi väldanud etteastevoorud aitasid välja tuua neiuhakatiste tugevamad ja nõrgemad küljed ja andsid zhüriile (kosmeetikuna töötav Viivia Aunap,  Tabivere Koolipiiga 1999 Angela Tamm ja Kristjan Kadaja Maarja-Magdaleenast) võimaluse pingerida mõttes kokku panema hakata. Kerge see ei olnud, sest kõik kandidaadid olid kenad ja tragid, liigse rambipalavikuta ja mitte ka väga suu peale kukkunud. Siiski jäi kõrva, et kuigi üldiselt oli teada, et õhtu juhi Reinu küsimused on koostatud tüdrukute varasema enesetutvustuse põhjal, jäid vastuselaused kohati konarlikeks, kordusid “ja-ja- ja-d” ja muud hädaabisilbid.

Meeldivalt üllatas küsimustevoorus Sandra, kes reageeris ettepanekule rääkida oma lemmikloomast kassist lausa spontaanselt. “Ta on maailma parim  kass, täielik sõber,” tunnistas tüdruk, teenides saalist poolehoiuaplausi.

Oma etteaste, nagu öeldud, tuli ise valida ja ka selgeks õppida. Selleks võis olla laul, tants, luuletus või veel midagi vaimukamat.

Tunne oma võimeid!

Enamik tüdrukuid oli valinud laulu, kuid paraku ei ole fonogrammi taustal laulmine kerge ülesanne, seda pidanuksid konkursilised kõiksugu karaokevõistlustelt teadma. Kes vähem harjutanud oli, see ka “bambusse põrutama” kippus. Tõsi, mitte küll väga hullusti. Targalt talitas Kriss Cätlyn, kes luges luuletuse “Emale” — väga hea diktsiooniga, puhtalt ja ilmekalt.

Tuntud laulutüdruk Sandra kurvastas aga zhüriid, valides laulmise asemel playbacki. Kuid ei saa salata, et reapublikule läks hästi peale ka särasilmse ja temperamentse tüdruku show liikumisrühma taustal ja Niki laulu saatel.

Hoopis omapäraselt lahendasid esinemisprobleemi aga Keiu, Kersti ja Geidi, kes kodutütardena laval kiiresti telgi püstitasid.

Lõpuks tuli zhüriil oma otsus siiski teha, kuigi nad tunnistasid, et see ei sündinud vaidlusteta.

Tabivere valla Mini-Missiks 2008 tunnistati Elina Lain Maarja põhikoolist. Esimese Printsessi tiitli sai Tabivere tüdruk Sandra Simson, kelle ka publik oma lemmikuks hääletas, Teiseks Printsessiks kuulutati Kelly Treier Maarja koolist. Sponsorite lemmiku tiitli sai Geidi  Lemming, samuti pälvis ta zhüriilt eriauhinna kõige säravama naeratuse eest laval. Kokkuvõttes said kiita, lilli ja kingitusi kõik osalenud. Nad olid selle tõesti ära teeninud.

Tubliks täiskasvanute toel

Loomulikult ei tule vaba kõnnak, kerge tantsujalg ega särav naeratuski ilma töö, vaeva ja täiskasvanute abita.

Et kõigil tähtsal päeval hea olla oleks, selleks saadi Tabivere Noorteühingu juhatuse liikme Laili Aunapi  sõnul kevadtalve jooksul  igal teisipäeval pärast koolitunde kokku. Harjutati ühistantsu, õpiti laval liikuma, ennast meeldivalt ja selgelt väljendama jne. Et omavahel tuttavamad oldaks ja suhtlemine sujuks, tehti koos jalgsimatk. Teismeeas neidudele vajalikke tarkusi sõideti saama Tartusse Noorte Nõustamiskeskusse.

Kogu programmi tegid tüdrukutega kaasa lisaks Lailile Tabivere Noorteühingust Tiina Tegelmann Tabivere rahvamajast ja Kirsti Kangur Maarja-Magdaleenas tegutsevast noorteseltsingust Club Extra. Palju aega ja vaeva pühendasid võistlejate ettevalmistamisele ka Tabivere Gümnaasiumi õpetajad Mari Kipri ja Kadi Kesa.

Missivalimine oli kokku toonud üle ootuste palju publikut. Loomulikult oli igal missikandidaadil lisaks pereliikmetele saalis ka fännklubi, kuid kindlasti oli üks publikumagneteid Tabivere Muusikakooli tantsustuudio  4-5-aastaste pisipiigade rühm, kes koos oma juhendaja Kati Graubergiga õhtu sissejuhatuseks imetoreda “Rongisõiduloo” ette kandsid. Ja küllap oli saalis neidki, kes olid kodunt välja tulnud just selleks, et fännata Tabivere koolipoiste isetegevusliku Jump-Stile tantsurühma Atomic esinemist konkursivoorude vaheaegadel.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus