Tabiveres tehti õhinal sporti

Spordipäeva peakorraldaja oli noorte kergejõustikutreener Toomas Rosenberg, teda aitasid Karin Reisberg ja Reet Rosenberg ning kohtunikud nii Maarjast kui Tabiverest.

Kavva oli võetud suusatamine, mis lumepuudusel oleks asendunud kepikõnniga, reesõit, meeste ja naiste paarisvõrkpall, meeste paariskorvpall, lauatennis, kabe ja male.

Ilm talispordiks ideaalne

Laupäeva hommik rõõmustas silma ja südant imekena talveilmaga. Kui külm puude vilus ja nõrga tuule meelevallas veidi näpistaski, siis päikesepaistel võis juba kevade esimest arglikku puudutust tunda.

Pärast vallavanem Aare Aunapi lühikest sissejuhatuskõnet virgutas spordipäevalisi Tabivere naisansambli laul ja ilunumbrid liikumisrühmalt ?Teine noorus?.

Võistlustele registreerunute nimekirju silmates oli kohe selge, et ka osalejad uskusid rohkem tubastesse tegemistesse. Eriti kehtis see pallimängude kohta.

Ilmselt on meie heitlikud talved, kus nädalakski ette plaanitud suusamatk või liulaskmispäev tihti ?ilma omade? nahka läheb, huvi suusatamise vastu paratamatult kahandanud. Paljudel lastel pole korralikke suuski, täiskasvanute suusad on aga enamasti moraalselt vananenud, nii et nendega enam avalikku kohta sõitma ei tihatagi tulla. Ka on Tabivere kandi maastik tasasevõitu ja hakkajamad spordipoisid-tüdrukud tegelevad meelsamini tiigi- ja järvejääl uisutamisega.

Suusasahina ja fännide ergutushüüeteta kooli park siiski ei jäänud, võistlejaid oli mõlemast soost ja pea igas vanuses.

Regi oli aus!

Reesõiduks oli valla teisest servast Maarjast laenatud tõeline maatõugu sõiduriist ? suur ja raske. Kiiruse peale sõitmiseks oli reemeeskonda ette nähtud neli liiget, üks neist naissoost.

Regi oli aga loomult tõrksavõitu ? ehk pidas kohta võõraks. Igatahes leidis selle parempoolne esinurk ikka ja jälle üles ainsa suure kivi raja servas. Sinna nahka läksidki mitme meeskonna võidusekundid.

Kärmeima reesõitja tiitli said need, kes valisid õige taktika. Kui mitmed arvasid, et ree ringipööramine mäe all liigne ajaraisk on ja liiklusvahendi tagurpidi mäest üles lükkasid, siis võitjad kulutasid küll manööverdamiseks mõne lisasekundi, said aga sõiduriista päripidi märksa hõlpsamalt ja kiiremini finisisse. Kahju siiski, et täiskasvanud rege proovima ei tulnud. Lastega koos võttis selle võistluse ette vaid üks hakkaja emme.

Pärast mõnusat borsi ja läheneva vastlapäeva auks söödud vahukoorekuklit kooli sööklas jätkati jälle tubaste aladega, et õhtupoolikuks välja selgitada, kes kõige parem ja kes muidu tubli.

Et pallimänguhuvilisi väga palju oli, muudeti graafikus püsimise huvides veidi ka mängureegleid ? naiste paarisvõrkpallis lühendati geimi pikkust 11 punktini.

?Nurisesin algul, et nii lühike geim ei tee nahkagi soojaks. Aga kui parimate väljaselgitamiseks kolm sellist geimi järjest läbi mängitud sai, hakkas pehmelt öeldes üsna palav,? tunnistas sellel alal koos Külli Sarnetiga võitjaks tulnud Sirje Laurend Maarjast.

Iga ala parimatele andsid võistluste peakorraldaja Toomas Rosenberg ja vallavanem Aare Aunap üle kena marmoralusel mälestusplaadi, kolm paremat said nutikalt kujundatud tubliduse tõendi.

Osalenute vahel loositi välja ka talispordivarustust. Nii leidsid mitu paari kõnnikeppe, rahakotid ja rõõmsad mütsid uue omaniku.

?Väga vahva päev oli. Tuju läks kohe hommikul heaks, kui nägin, kui palju rahvast hommikul Maarja poe juurde bussi ootama kogunes,? ütles Maarja mees Enn Pärtelpoeg korraldustoimkonda tänades.

?Üritust võib minu arvates kordaläinuks lugeda. Kuigi selliseid ülevallalisi spordipäevi pole meil kolhoosiajast saati enam olnud, paistab rahva huvi üsna suur olevat ? kõigil aladel oli kokku üle 110 osaleja. Suusatajaid ja reesõitjaid oleks võinud olla rohkem ? ikkagi talispordipäev. Lisaks pallimängijatele rõõmustas osalejate arv ka teistel aladel, näiteks oli kabetajaid üle 20 ja lauatennist mängis üle 30 inimese,? ütles kokkuvõtteks peakorraldaja Tooma Rosenberg.

Võistlejate paremusjärjestuse selgitasid välja kohtunikud Rutt Taniloo, Kaido Kriit, Margus Usin, Steven Saaristu Kajar Lember ja Heino Sepp.

Tabivere valla talispordipäeva parimad. (Leheruumi nappuse tõttu on ära toodud vaid iga vanusegrupi kõige parem).

Suusatamine. Tüdrukud: Ave Ansper, Kersti Rebaste. Naised: Piia Poolak, Anu Aunap. Poisid: Simo Retsä, Enor Heinmaa. Mehed: Märt Almre, Bernhard Sepp.

Reesõit. Peep Sarnet, Kaur Kool, Erik Poolak, Piia Poolak.

Male. Poisid: Kaspar Kirsimägi. Mehed: Arno Metsoja.

Kabe. Tüdrukud: Diana Lazarevskaja, Sirle Müürsepp.

Naised: Alja Kivi. Poisid: Sander Vaher, Hanno Lainevee, Ivo Venig. Mehed: Arne Rebane.

Paarisvõrkpall. Naised: Sirje Laurend-Külli Sarnet. Mehed. Margus Usin-Urmas Paluoja.

Paariskorvpall. Poisid Rainis Meilus-Kert Kuusik. Madis Rebane-Eduard Kovbasnjuk. Mehed. Kristo Kangro-Anton Vassiljev.

Lauatennis. Tüdrukud: Kaija Jõeveer, Egle Sarnet. Naised: Alja Kivi. Poisid: Madis Rebane, Andrus Mikiver. Mehed: Hans Kibena.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus