Tabiveres tegutsevad kibekäpad ja osavnäpud

Kui juunikuus remont kunagise Tarmekole kuulunud katlamaja olmeruumides valmis sai ja Tabivere töötute tugiisik Janika Põldma oma töölauaga sisse võis kolida, oli töötubade täie hooga toimima hakkamiseks veel palju vaja ära teha. Tööriistad nii puutööks kui õmblemiseks-kudumiseks olid olemas, kuid puudus puutööliste juhendaja. Ka ideid, mida õmblustöökoja poole peal teha võiks, oli veel napivõitu. Aga kui palju päid koos, sünnivad neis head mõtted justkui iseenesest.

?Praegu on ilmad sellised püsinud, et isegi välitöid saab veel teha. Palju oli riisumist ja prahipõletamist. Nii et meeste tööjärg on hetkel rohkem väljas. Naistel on valmis on saanud juba virnade viisi patju, nii voodisse kui diivaneid kaunistama. Selles töös on eriti kiire Eha, kes ka ise tunnistab, et ta lausa naudib seda soojas ja hubases ruumis toimetamist. Ka harutatakse usinalt kaltsupoest ostetud kampsuneid, et uusi kindaid-sokke kududa. ?Kui kangasteljed korda saavad, hakkame kaltsuvaipu kuduma. Seda tööd ma tunnen,? on juhendaja Janika, kel iga käsitöö peale lahtised käed, õhinat täis.

Et jõulud enam mägede taga pole, on pühadekaunistustelegi juba mõeldud. Tarnheinast punutakse imevahvaid palmikuid, millest kõikvõimalikke kaunistusi teha annab. Juba on valmis pakike jõulukaarte, nende peamine meister on kunstnikukalduvustega Liivi.

?Mul on siin väga palju andekaid inimesi,? kiidab Janika ja lisab, et eriti hea meel on tal uue juhendaja Piret Ehamaa üle, kes reageeris tööpakkumiskuulutusele valla lehes. ?Otsisime küll juhendajat puutöömeestele, kuid Piret on nii hakkaja, et ei löö kartma ka sellise käsitöö ees, mida rohkem meeste tööks peetakse. Ja ta saab tõesti hakkama ja oskab ise väga palju,? rõõmustab Janika ja räägib, et mehed on mõned kirvevarred juba teinud ja talvel kavatsetakse hakata kõigepealt korve punuma.

Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskus Voorel, mille alluvuses on ka Tabivere töötoad, on lubanud talviseks ajaks organiseerida transpordi ka valla kaugemates nurkades elavatele tööotsijatele, et nad kord nädalas Tabiverre käsitööd tegema pääseksid. Et vallarahvas tehtut näha ja soovi korral ostagi saaks, korraldatakse detsembri alguses Tabivere lasteaia saalis koos puudega inimeste päevakeskuse käsitööringi ja noorteühingu liikmetega näitusmüük.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus