Tabiveres tegutses noorte malev

Ühtekokku tegutseb Lõuna-Eestis 10 malevat, neist üks on rahvusvaheline. Tabiveres on malev esimest aastat. ?Noortele anti valida, millisesse rühma nad minna tahaksid. Kui esimesena eelistatud kohta ei saanud, siis jäi järele teine valik,? rääkis Tabivere laagri komandör Kadi Kesa. Lisaks Kadile on laagris kasvatajana tegutsemas ka Anu Aunap.

On noori, kes käivad igal aastal erinevates rühmades. ?Nii mõnigi Tabivere malevlane on mitmendat aastat,? sõnas Kadi.

15-aastane Taavi Tokman veedab oma kolmandat malevasuve Tabiveres. ?Eelnevatel aastatel olen osalenud Põlva ja Kõrveküla omades,? rääkis noormees, ?Algselt tahtsin minna Elva ja Alatskivi rühmadesse, aga nendes olid kohad täis ja siis sain Tabivere malevasse koha.

Noored tegutsesid peamiselt Kaiavere vutifarmis, kus nad puhastasid territooriumi risust ja sodist. Lisaks niitsid trimmeriga muru. ?Ühel päeval käisime kogu malevaga Kukulinnas vaarikaid korjamas,? rääkis Kadi, lisades, et neli noort on abis ka Mayeri Industries AS-is. ?Seal teevad nad lihtsamaid töid. Paigaldavad pakenditele silte,? sõnas komandör.

?Tööd teevad noored hommikul kella kaheksast kuni päeval kella üheni. Töö eest makstakse malevlastele palka. Pärastlõunal valmistavad nad end ette reedeõhtuseks Alatskivi kokkutulekuks,? rääkis Kadi Kesa, ?Samas veedetakse aega ka sportlikult, näiteks ujudes ja palli mängides. Õhtuti on diskod.?

Alatskivile tulevad kõik kümme malevarühma. Kokkutuleku teemaks on keskaeg. ?Noored kirjutavad iga päev kroonikat, valmistavad ette etüüde, tantse ja muudki, pidades silmas läbivat teemat,? rääkis Kadi.

?Erinevates laagrites on kord erinev. Eelmisel aastal Kõrvekülas oli kord natukene lõdvem. Tööd võisime teha ükskõik millal. Tänavu on aga kava rangelt paigas,? sõnas Taavi.

?Malev on lahe! Nii inimesed, töö, üritused ja ka vaba aeg,? kiitis Taavi, ?Tänu malevas käimisele olen ma hakanud kodus rohkem tööd tegema, varem ma seda ei viitsinud.”

?Malevlastel ei ole võimalik kasutada arvutit, ehkki koolimajas, kus nad ööbivad, oleks see võimalus olemas,? rääkis Kadi Kesa ?Äärmisel vajadusel on võimalik seda teha Tabivere raamatukogus.? Kõik kümme malevapäeva tuleb veeta ka telerita.

Paraku juhtus ühe malevlasega ka õnnetus. ?Ta läks rolleriga sõitma ja kukkus. Esialgu saadeti ta haiglasse, kust pääses hiljem koju,? rääkis Kadi Kesa, ?Kui vigastused ei osutu raskeks ega takista edasi töötamist, tuuakse ta malevasse tagasi.?

Kõikidele malevlastele antakse T-särgid ning EMT Pop! kõnekaardid. ?Igal malevarühmal on erinevat värvi T-särk. Maleva koordinaatori Ly Brikkeli sõnul pidi meie rühma oma olema kõige ilusam,? sedastas Kadi.

Omalt poolt aitavad maleva õnnestumisele kaasa Tabivere vallavalitsus, Tabivere Noorteühing ning Tabivere gümnaasium.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus