Tabiveres tegutseb nüüdsest Jõgevamaa päästeosakonna tugikomando

Seni Tartu maakonnas Lähtel paiknenud Tartumaa Päästeteenistuse tugikomando likvideeriti ning Lähte tuletõrjujad-päästjad said 1. märtsist tööd Tabiveres, kus valmivad maikuus uued hooned nii päästetehnikale kui töötajatele.

1. märtsist muutusid ka päästeüksuste nimetused ja nende omavahelised alluvussuhted. ?Tabivere üksus on nüüd senisest nii-öelda ?kraad kangem? ja ka muud alluvussuhted muutusid. Nii et kui varem paiknes Tabiveres Jõgevamaa Päästeteenistuse Palamuse tugikomando Tabivere eraldipaiknev meeskond, siis nüüd nimetatakse seda asutust Lõuna Päästekeskuse Jõgevamaa päästeosakonna Tabivere tugikomandoks,? rääkis Jõgevamaa päästeosakonna juhataja Jüri Alandi.

Ka tuletõrjujaid-päästjaid töötab nüüdsest Tabiveres enam: senisele viiele mehele lisaks kolm Lähtelt tulnut.

?Tegelikult on Tabiveres uues koosseisus ette nähtud 21 meest. Ka praegu, enne uute hoonete valmimist oleks võimalik töötajaid juurde võtta. Aga et palgad, teadagi, ei ole just suurepärased, on kaadriga kitsas käes,? rääkis Jüri Alandi, kelle sõnul on Tabiveres maikuus valmivates hoonetes olemas töökoda, garaaz, varustuseladu ja autopesula, personalile aga puhke- ja pesuruumid ning köök.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus