Tabiveres tänati heade tegude eest

Tabivere rahvamajas on saanud traditsiooniks korraldada sügiseti koostöös vallavalitsusega tänuõhtuid, kuhu on oodatud valla kultuuritöötajad, kahe kooli pedagoogid, noorsootöötajad ja sportlased. Tänavu kutsuti kõik nimetatud alade tegijad kokkuhoiu eesmärgil ühisele peole ja see peeti möödunud reedel.

iii

“Meie kõigi esmane eluvajadus on armastus, tähelepanu ja tunnustus,” rõhutas avakõnes vallavanem Aare Aunap ja tuletas meelde lugu kiviaja perekonnast, kus pisipoeg, näinud, kui tänulik oli ema isale, kes  mammuti küttis, omalt poolt konna koju tõi. “Osakem hinnata nii neid, kes mammuti tabavad, kui neid, kelle jaks vaid konnast üle käib,” ütles vallavanem tänukirju ja kinke üle andes. Kinkideks, muide, olid padjad, mis valminud oma valla töötute harjutustöökojas.

Neid, kes aastal 2009 hea teoga toime saanud ja kes juba aastaid tublide tulemuste nimel pingutanud, oli rõõmustavalt palju. Meeles peeti Tabivere Gümnaasiumi emakeeleõpetajat Katrin Roodlat, kelle õpilane  Marili Tomingas aineolümpiaadil maakonnas esimese ja vabariiklikul tasemel teise koha saavutas, aga ka paljusid teisi pedagooge, kes nii edukatele kui mitte just hästi edasi jõudvatele õpilastele toeks on. Loomulikult peeti hea sõnaga meeles taidluskollektiivide juhendajaid, kes oma käealuseid suviseks laulu- ja tantsupeoks treenisid.  Tänukirjavirnad ja padjakuhilad jagajate laual olid rõõmustavalt kõrged.

Tipud meie endi keskelt

Tabivere Rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg tuletas oma sõnavõtu sissejuhatuses meelde, et jõukamatel aegadel on sportased detsembri alguses vabaajakeskuses oma pidu pidanud ja ikka on külas olnud ka mõni tippsportlane, kes ennast lähemalt tutvustanud on. Näiteks kohtuti aasta eest Aleksander Tammertiga, ülemöödunud talvel oli külas Marko Luhamaa jne.

“Tänavu saame aga lähemalt tuttavaks oma valla tippudega,” ütles valla spordijuht, kutsudes järgemööda publiku ette lootustandvaid noori kergejõustiklasi, jalgrattureid ning jalgpallureid, esitades noortele enda tutvustamiseks suunavaid küsimusi. Nii sai oma valla rahvas teada, et 16-aastane Jarmo Andressoo õpib teist aastat Tallinnas Audentese Spordikoolis ja saab nii kergejõustikutreeningute kui õppimisega hakkama tänu sellele, et koolipingist trenni ja pärastlõunal taas kooli jõudmiseks pikki vahemaid läbima ei pea; et 20-aastane jalgrattur Heiki Lainevee treenis pool aastat Prantsusmaal amatöörklubis ja et  kohaliku jalgpallimeeskonna juht Tauno Trink, kellel on Toomas Rosenbergi  kinnitusel suured teened selles, et FC Tabivere praegusele tasemele on jõudnud, organiseeris läinud suvel kohapeal kohalike vutimeeste jõukatsumise FC Flora ja Sillamäe Kaleviga, kusjuures mõlemal mängul oli mitusada pealtvaatajat.

Hongkongist USA kaudu Eestisse

Külalisesineja kutsumisega oskab rahvamaja juhataja Tiina Tegelmann alati publikut üllatada ja see õnnestus tal tänavugi. Ahhetada tuli saalisolijail aga erinevail põhjustel korduvalt.

Kui Ka Bo Chan Tiit Petersoni kitarri saatel esimesed noodid kuuldavale tõi, oli see vähekogenud kõrvale meessoost laulja suust tõesti harjumatu. Kontratenor ei ole just sageliesinev  hääletüüp, aga klassikute looming selles ettekandes oli imeilus kuulata.

Ehk suuremagi hämmelduse kui haruldane hääl kutsus esile Hongkongis sündinud ja teismelisena USA-sse elama asunud laulja veatu eesti keel ja lahe suhtlemisoskus.

“Tere. Kõigepealt ma vabandan, et mul “õ” väga hästi välja ei tule, ma olen saarlane,” ütles laulja puhtas maakeeles ja saigi kohe  publiku jäägitult oma “haardesse”. Küsimuste-vastuste toel saadi teada, et nüüdseks juba tosin aastat Eestis elanud ja meie rahvusmeeskooris solistina töötav Ka Bo Chan on tõeline maailmakodanik — õpihimuline ja paljusid keeli valdav. Ja et tal on eestlannast abikaasa ja neli last!

Kui külaline vabaks lasta raatsiti, ootas tänuõhtulisi kohvi- ja kringlilaud ja veel üks üllatus: igaüks sai suveniiriks kaasa purgi moosi, millel silt: “Tabivere valla kultuuri-, haridus-, spordi- ja noorsootöötajate tänuõhtu”. Nii sai ära märgitud ka tänavuse sügise suur trend hoidistamine.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus