Tabiveres selgusid valla parimad talisportlased

Viimasel etapil võrreldi võimeid suusatamises, autode jäärajasõidus ja mälumängus.

Suusatamisega jõuti enne lõunat ühele poole, jäärajasõitjad lõpetasid aga siis, kui mälumänguvõistkonnad juba koolimajas laudade taga istet võtsid.

Eri vanuseastmes suusatajaid oli kokku vaid 23, ilmselt veenis krõbekülm ja tuuline ilm mõne võistleja koju jääma. Vanusegruppide parimad olid: Ave Ansper, Ivika Lainevee, Annela Orav, Lii Kristerson, Marje Raudsepp, Reimo Andressoo, Enor Heinmaa, Rannar Raantse ja Kalev Raudsepp. Võistkondlikult oli parim Tabivere Gümnaasium.

Autode jäärajasõidul osales üle kahekümne võistleja. Sõideti kaks 1,6 kilomeetri pikkust ringi. Parimad olid: I Jallo Kaasik (4.10,8), II Allar Goldberg (4.13,4) ja III Vahur Jurs (4.17,2). Võistkondliku paremusjärjestuse väljaselgitamiseks võeti arvesse kolme võistleja parim aeg, esimeseks tuli Maarja alevik.

Eriti populaarne oli seekord aga mälumäng, kuhu Tabivere keskuse esindusel lausa kaks võistkonda välja panna oli. Jätkus ka lihtsalt kaasamõtlejaid-pöidlahoidjaid.

Kümme võistkonda ragistas ajusid teemal, mille küsimuste koostaja ja mängu läbiviija Ülo Nõlvak aegsasti teatavaks oli teinud ? Eesti sport.

Vastata tuli 30 küsimusele, mis igaüks kahte punkti väärt, ja need esitati viiekaupa. Lõpus läks rebimine tihedaks. Viimase küsimusteplokiga tegi teistele ära Maarja aleviku võistkond ja saigi 38 punktiga esikoha.

Mälumängu eel, lõpus ja küsimuseplokkide vahelgi lõbustasid võistlejaid-pealtvaatajaid noorte tantsurühmad. Neid tegutseb praegu Tabiveres koguni kaks: kooli juures treeniv neiduderühm ?Unlimited?, keda juhendab sellest hooajast Mari Kipri, ja alles kuu aega harjutada jõudnud noorteühingu MAVERIX, kus noormehi ja neide võrdselt. Verivärsket rühma juhendab Galina Vido ja ka nende etteaste oli juba täiesti tasemel!

Tabivere valla spordijuht ja MTÜ Tabivere Rahvaspordi Klubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg andis üle karikad alade üldvõitjaile ning ka rahalised auhinnad võitnud võistkondadele. Alade kuus paremat said endale pikalt meenetelaualt sobivaima valida. Lõppkokkuvõttes tuli esimeseks Tabivere keskus 84 kohapunktiga. Järgnesid Maarja alevik 80 ja Tabivere Gümnaasium 76 kohapunktiga.

?Osalejaid oli tunduvalt rohkem kui möödunud aastal, kui talimängud ühel päeval korraldasime. Kindlasti teeme ka edaspidi mängud mitme etapiga ja minu arvates võiks alasid veelgi hajutada, et rohkem inimesi osa saaks võtta. Näiteks võiks males-kabes ka tööpäevaõhtuti võistelda. Talimängud läksid korda, olen väga tänulik võistkondade kaptenitele, kes rahva võistlema tulema veensid. See on suur töö, seal ei tee üksi midagi ära. Samuti tänan kõikide alade kohtunikke,? ütles võistluste peakohtunik ja üks peamisi organisaatoreid Toomas Rosenberg.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus