Tabiveres selgusid vabariigi sportlikumad omavalitsusjuhid

Need said alguse 1996.a. Tabiveres peetud Eesti vabariigi vallavanemate spordipäevast, mille üks algatajaid oli tollane Tabivere vallavanem Kalev Raudsepp.

Spordipäevad on saanud traditsiooniliseks, kus seni peetud kõikidel spordipäevadel on võisteldud kümnel alal, millest seitse paremat on läinud arvesse. Alates 8. spordipäevadest lisandusid vallavanematele ka linnapead ning käesolevast aastast volikogude esimehed.

Juubeli spordipäevad algasid piduliku avamisega Tabivere vallamuuseumi  esisel lipuväljakul, kus tutvustati osalevaid omavalitsusjuhte, kelle hulgas oli kaks linnapead, kolm volikogu esimeest ja kuusteist vallavanemat, nende hulgas ka kaks naisvallavanemat.

Omavalitsusjuhte oli tervitama tulnud Eesti Maaspordiliit ?Jõud? esimees Villu Reiljan, kes võistlused ka avas. Avamisel peeti meeles seni toimunud üheksast spordipäevast osavõtnud vallavanemaid Juri Gotmansit Haanjast, Riho Männikut Saarepeedilt, Lennart Liba Vastse-Kuustest , Kalevi Kauri Kolga-Jaanilt ning viiel korral võistelnud Halinga naisvallavanemat Ülle Vapperit.

Esimesel päeval võisteldi Tabiveres viiel alal. Kahe alavõiduga oli esimesel päeval edukam esmakordselt osalenud Nõo vallavolikogu esimees Jaanus Järveoja, võites jalgrattakrossi ja korvpalli vabavisked. Jalgpalli täpsuslöökides oli edukam Tabivere vallavanem Aare Aunap, sõudmises Kaisma vallavanem Andres Metsoja ning  lauatennises oli teistest parem Tabivere vallavolikogu esimees Kajar Lember ning kaksikvõidu Tabivere vallale kindlustas siin Tabivere eksvallavanemana ja nende võistluste algatajana kaasa teinud Kalev Raudsepp.

Teist päeva jätkati Äksis kohalikul kihelkonnapäevadel populaarseks saanud ?Äksi äss? kiviviske võistlusega, milles oli kangem  Kajar Lember. Tuletõrje takistusriba läbimisel oli nobedam Vihula vallavanem Tõnu Ammussaar. Paigalt viisikhüppe võitis Are vallavanem Enn Kuslap, ?turbojavelin? odaviskevõistluses oli teistest edukam Jaanus Järveoja Nõo vallast. Viimasel alal kardisõidus oli kangem kihutaja  Märjamaa vallavanem Mart Tilk.

Seitsme parema ala kokkuvõttes saavutas esikoha kolm alavõitu kogunud Nõo valla volikogu esimees Jaanus Järveoja 331 punktiga. Teiseks tuli Põlva vallavanem Arne Tilk 323 ja kolmandaks Vihula vallavanem Tõnu Ammussaar 322 punktiga.

Jõgevamaa omavalitsusjuhtidest saavutas 316 punktiga neljanda koha  Kalev Raudsepp ning 288 punktiga kaheteistkümnenda koha Kajar Lember.

Naistest oli parem Paide vallavanem Piret Sapp jättes teiseks Halinga vallavanema Ülle Vapperi.

Kaks sportlikku päeva Tabiveres ja Äksis pakkusid osalejatele nii kehalist kui ka vaimset vaheldust igapäevatööle. Traditsioonide jätkamise vajadusest ei kaheldud.

TOOMAS ROSENBERG, võistluste peakohtunik

blog comments powered by Disqus