Tabiveres said kokku noortebändid

Möödunud laupäeval kostis Tabivere rahvamajast tavapärasest rohkem kitarrihelisid ja tümpsu: peeti noortebändide pidu, peakorraldajaks Rein Karu, kes juhendab kohalike noorte helitehnikaringi ja ka ansamblit Tabiles.

Peale võõrustajate astusid üles muusikakollektiivid Palamuselt, Puurmanist ja Põltsamaalt, mõni paik oli esindatud koguni kahe ansambliga.

Muusikapalad vaheldusid klubi JJ-Street tantsutüdrukute etteastetega. See trupp tegutseb ka Tabivere rahvamajas ja juhendajaks on neil juba aastaid sellel alal endale nime teinud Kairi Jerlov. Puurmanist tuli peole koguni kaks ansamblit ‒ nooremate „Belarus“ ja veidi vanemate „Punane kuu“, mõlemat juhendab Meelis Kõressaar.

Belarus lükkas hoo sisse

Esimesena lavale astunud „Belarus“ lükkas peole õige hoo sisse.  Nii nemad kui teisedki peoletulnud olid valinud esitamiseks  enamasti juba n-ö sisse lauldud lood, mis publikule hästi peale lähevad, näiteks kõlas „Lilleke rohus“ ja „Tsirkus“, mis soliidsemas keskeas kuulajalgi jala tatsuma panevad.

Palamuse laulustuudios õppivad „Palamuse neiud“, keda juhendab Joosep Pilliroog, olid valinud leebemad ja ballaadlikumad lood: „Nii vaikseks kõik on jäänud”, „Sa ju tead” jne. Neidudeansambel on koos harjutanud umbes aasta.

Puurmani teise ansambli „Punane kuu“ kohta ütles nende juhendaja Meelis Kõressaar, et alguses õpiti lihtsalt kitarrimängu, kuid kuidagi iseenesest läks see bänditegemiseks üle – nii oli huvitavam. Mõlemad Kõressaare juhendatavad ansamblid on tegutsenud umbes kolm aastat.

Palamuse ansambel Šahh Matt, keda juhendab Johannes Dahl, oli peole ka oma fänniklubi  kaasa võtnud. Nemadki tegutsevad Palamuse laulustuudio all.

Põltsamaa ansamblit S&Mjuhendab Reigo Tõnisson. Nemad on tegutsenud juba neli aastat ja on endale ka kodust kaugemal kuulsust kogunud. Nimelt pääseti aastal 2014 Eesti Laulu finaalsaate vaheesinejaks.

Kui kõik külalised olid esinenud, jõudis järg võõrustajate kätte: lavale tuli Tabivere rahvamaja bänd Tabiles, juhendajaks Rein Karu.

Tabiles alustas mullu augustis

„Olen siin heli- ja valgustehnikaga tegelenud vähemalt paar aastat, sellest saati, kui rahvamaja praegune juhataja Triinu Täpsi selle tööga alustas. Ta kutsus mind ühele peole appi,  meie koostöö sobis ja nii jäingi ametisse. Hakkasin ka noorte helitehnikaringi juhendama, aga juba mitu aastat keris peas mõte, et siin võiks tegutseda ka ansambel,“ rääkis Rein Karu.

Kollektiiv saadi kokku ja harjutamisega tehti algust mullu augustis. Reinu sõnul on nende kollektiiv eelkõige kaverbänd ja repertuaar põhiliselt pop-rokilik ehk hoogne tantsumuusika.

„Puhtalt noorteansambel me siiski ei ole, sest peale laulja Mari-Liis Kirsi on teised koolieast väljas, pigem nooruslikud täiskasvanud.  Bassi mängib Ilja Kossarev, kitarri mängib ja laulab Martin Kalm, trummidel on Kaidar Kalme ja klahvpillidel Jaanus Kure. Kitarritehnik on Aigar Vesselov,“ tutvustas Rein Karu ansamblit Tabiles.

Tema kinnitusel oli bändide peol osalenute tase lausa üllatavalt hea. „Olen tänulik kõigile osalenuile! Tore, et juhendajad on lisaks pilliõppele pööranud tähelepanu ka esinemisnärvi tugevdamisele ja lavatehnikaga hakkamasaamisele. Aitäh Palamuse laulustuudio eestvedajale Karmo Toomele, kes pidu läbi viia aitas. Kindlasti tahaksin ettevõtmist aasta pärast korrata, aga siis on plaan kaasata ka Tartu kandi noortebände,“ ütles peo korraldaja.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus