Tabiveres püüti taas Laulupärlikesi

Konkursil osalesid 7 kuni 16-aastased lauljad ning zürii ülesandeks oli otsustada, kes igast vanuserühmast 22. märtsil Jõgeva kultuurikeskusse Laulusillale edasi võistlema pääseb. Paremuselt järgmine sai aga tiitli Laulupärlike 2006. Jõgeva Laulusillal selgitatakse välja need parimatest parimad, kes maakonnast ETV Laulukarussellile edasi võistlema pääsevad.

?Soojendusbändi? ülesande täitsid kõige pisemad lauljad,  kellel veel konkureerimise pärast muret polnud. Lasteaia muusikaõpetaja Kristi Tuhkanen oli esinemisküpseks koolitanud Gerti Natuse, Oliver Lehe ja üsna pisikese Neidi Kulli. Kõik kolm pälvisid Laulupärlikese tiitli, tänukirja ja kingituse, Neidi kui kõige tillem nimetati aga Tuleviku Pärlikeseks.

Tõelise konkursi alates jäi saal kaasaelamispinges hiirvait. Pöidlahoidmine oli tõesti hädavajalik, sest tase oli ühtlaselt tugev. 7-9-aastaste puhul oli asi seekord lihtne, sest võistlejaid oli seekord vaid üks. Astrid Aunap, kes Laulupärlikesel juba ?vana tegija?, kandis laulu ?Kevad on käes? ette nii selgelt, puhtalt ja julgelt, et  züriil ehk Muusikalisel Nõukojal koosseisus Tartu  H. Elleri nimelise muusikakooli lauluosakonna juhataja Viviane Kallaste, sama kooli lauluosakonna IV kursuse õpilane Kadri Tegelmann  ja Jõgeva maakonna muusikapedagoog Ingrid Orgulas ei tekkinud kahtlustki, et tüdruk Jõgeval edasi võistelda tohib.

Tõsisemaks ja kohati lausa dramaatiliseks läks olukord aga 10-12-aastaste puhul ? osalejaid palju, konkurents tihe. Küllap oli publiku hulgas päris palju neid, kes ette veendunud olid, et Jõgevale lähetatakse ainus noormees Artur Aunap, kelle hääl ja esinemisoskus iga aastaga silmnähtavalt (ja kuuldavalt) edenenud on. Ometi leidis zürii terav kõrv, et Sandra Simsoni lauldud ?Suhkrutükk? muusikalist ?Mary Poppins? oli veel poole kraadi võrra puhtam kui Arturi esitatud Karmo/Haugi ?Kui kõnnib mannekeen?. Eks pea konkursil nagu eksamilgi veidi ka õnne olema, Arturil oli aga just köha algamas ja nagu hiljem selgus, hiilis palavikki juba ligi. Nii sai Artur seekord Laulupärlikese tiitli.

Et aga Artur ja Sandra ka ?reakuulajate? arvates väga head olid, tõestas publiku lemmiku valimine, kus mõlemad võrdselt hääli said.

13-16-aastaste vanuserühmas oli tõesti kõige nauditavam  Kadri Karuse lauldud K. Kuuse ?Teesklus?, mis väga häid vokaalseid võimeid eeldab. Sama meelt oli ka zürii. Seega läheb Jõgeva Laulusillale Kadri, Laulupärlikeseks sai aga Triinu Täpsi.

Auhindade, tiitlite, tänukirjade ja ?okolaadiga kokku ei hoitud, selle heaks olid õla alla pannud Tabivere vallavalitsus, Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum. Neid kõiki pidas rahvamaja juhataja ja ürituse peakorraldaja Tiina Tegelmann tänades meeles. Preemia sai ka publik, kes  sel ajal, kui Muusikaline Nõukoda võistlejaid hindas, Elleri-kooli lauluosakonna IV kursuse õpilase Maria Kallaste esinemist kuulata sai.

Konkursipinged võttis maha ühine esinemine: kõik asjaosalised kogunesid lavale, et esitada ?Lohe lennutamise laul? muusikalist ?Mary Poppins?. Ühine lõpulaul oli Tabivere Gümnaasiumi ja ka kohaliku muusikakooli õpetaja  Triin Saariste idee. Temale oligi see laulupühapäev ehk raskemgi kui noortele lauljatele endile: kui esinejaist tuli igaühel pabistada vaid korra, siis temal tuli seda pea kõikide esinejatega, kellele laul selgeks õpetatud, kaasa teha, samuti neid klaveril saata. Juhendada oli aga Triinul seekord neljateistkümnest ülesastunust kolmteist!

?Ei saa jätta mainimata, et kogu võistluse tase oli tõesti ühtlaselt kõrge, keskpäraseid esinejaid polnudki,? ütles zürii liige Ingrid Orgulas.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus