Tabiveres pöörles Jõgevamaa Laulukarussell

 

Elva ja Ülenurme muusikakooli õpetajal Riina Ilvesel ning Tartus tegutseva Musaklubi muusikastuudio õpetajatel Kati Sihtil ja Alen Vezikol oli möödunud laupäeval Tabivere vabaajakeskuses täita raske ülesanne: valida Jõgevamaa linnade-valdade parimate laululaste hulgast välja need kolm, kes pääsevad ETV laste laulukonkursi Laulukarussell televooru. 

 

Kõige suuremas hädas olid kolm žüriiliiget vanima, 11-13-aastaste vanuserühma võitja väljaselgitamisel: neil tuli otsustada, kas saata televooru suurepäraste vokaalsete võimetega Mattias Haamer või temperamentne ja väga artistlik Madera Rummel. Mõlemad on pärit Põltsamaalt ja juba sealses eelvoorus tunnistas žürii nad võrdseks, andes neile ühepalju punkte.

Nii saadetigi Põltsamaalt sellest vanuserühmast edasi kaks esindajat ning pandi maakondliku eelvooru žürii sama dilemma ette. Nemad otsustasid pärast pikka kaalumist Madera kasuks, kellel peale oskuse hindajatele ja publikule meelde jääda on toeks võtta ka eelmise Laulukarusselli televooru kogemus. Kindlasti ei puudu artistlikud võimed ka Mattiasel, ent paraku ei võimaldanud esitatud laul tal neid kuigi hästi välja tuua. Kolmandana tõsteti selles rühmas esile hea häälematerjaliga Laura Laasi.

Kõige säravamaks hindas žürii 8-10-aastaste vanuserühma, ent samas osutus televooru pääseja väljaselgitamine seal kõige lihtsamaks: Tabivere tüdruk Neidi Kull lihtsalt tuli ja võitis kõigi kolme hindaja südame nii oma musikaalsuse kui ka siirusega.

„Uskuge, sel väikesel tüdrukul on lavalt palju rohkem öelda kui mõnel täiskasvanud lauljal,” ütles Alen Veziko Neidile võiduauhinda kätte andes. Eripreemia saanud Paul-Jörgen Ojakivile, kes esitas laulu „Kantrimees”, ütles ta aga naljatamisi: „Kui teinekord kantrimehena üles astud, pane ikka kaabu ka pähe!“

Kolmandana tõusis selles vanuserühmas esile Rebecca Kodusaar: temagi esitus oli siiras ja südamlik ning tema lauldud „Kas sa ei iial küsi” oli ilmselt raskeim laul, mida selles vanuserühmas või koguni tervel konkursil ette kanti.

Noorimas vanuserühmas oli žüriil jälle natuke rohkem peamurdmist, ent lõpuks otsustati, et 3-7-aastaste vanuserühma läheb televooru esindama Lisa Pajo.

„Ta laulis puhtalt ja ka tema lavaline olek oli vaba,” kiitis Kati Siht Lisa esitust.

Et Jõgeva maakondlikus eelvoorus esinenud 39 laululapse hulgas (13 astus üles noorimas, 12 keskmises ja 14 vanimas vanuserühmas) oli palju väga tublisid, hea häälega, musikaalseid ja näitlejavõimetega esinejaid, selles olid ühel nõul nii hindajad kui ka juhendajad. Kati Siht tõi välja siiski selle, et hiljemalt 8-10-aastaste vanuserühma jõudes peaks noorele lauljale peale õigete nootide laulmise õpetama hakkama ka seda, kuidas laulus sisalduvat lugu kuulajale edasi anda. Kätteõpetatud mehaanilised liigutused seda teha ei aita, lugu peab tulema ikka n-ö laulja seest.

Samas on juhendajad, kes oma lapsed kohalikesse ja maakondlikku eelvooru välja tõid, kõik kiitust ja tänu väärt. Kolm televooru pääsenud laululast peavad aga koos oma juhendajatega veel tööd tegema, et linti laulda ka teine laul (esimene lindistati konkursi ajal Tabiveres). Salvestised tuleb koos vajalike paberitega telekonkursi korraldajatele esitada mais. Televooru see saade, milles esinevad Jõgevamaa laululapsed, salvestatakse oktoobri algul Tartus Vanemuise kontserdimajas.  

Laulukarusselli televooru pääsesid: 

  • 3-7-aastastest Lisa Pajo Põltsamaalt (õpetaja Tiia Kaeramaa);
  • 8-10-aastastest Neidi Kull Tabiverest (õpetaja Triin Saariste);
  • 11-13-aastastest Madera Rummel Põltsamaalt (õpetaja Triin Norman).

Eripreemia said:

iii

  • 3-7-aastastest Himmre Joonaks Mustveest (õpetaja Jaanika Romanovitš) ja Meribel Võimre Tabivere vallast (õpetaja Kristi Tuhkanen);
  • 8-10-aastastest Rebecca Kodusaar Põltsamaa vallast (õpetaja Sirje Pääslane) ja Paul-Jörgen Ojakivi Pala vallast (õpetaja Katrin Puusepp);

  • 11-13-aastastest Laura Laas Palamuse vallast (õpetaja Luule Toome) ja Mattias Haamer Põltsamaalt (õpetaja Meeli Nõmme);

  • juhendajatest Meeli Nõmme, Triin Saariste ja Ingrid Orgulas. 

    RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus