Tabiveres peeti taas Elmar Kivistiku mälestusvõistlusi

Möödunud aastal 13. novembril tähistati samas laskespordivõistlustega Elmar Kivistiku 100. sünniaastapäeva ja tol korral võetigi vastu otsus, et mälestusvõistlusi hakatakse korraldama igal aastal.

Võistluspäev algas pärja asetamisega 1973. aastal surnud suurmeistri hauale Äksi kalmistul.

Kooli võimlas said õhupüssiga käe kindlust ja silma täpsust proovida kõigepealt oma valla võistlejad kahes vanuseklassis: 10-17-aastased ning 18-aastased ja vanemad. Küsimusele, miks sellel spordialal võistlejaid nais- ja meeskondadeks ei lahutata, vastas Tabivere Rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg, et selleks puudub vajadus, sest mehed ei ole laskmises millegi poolest eelisolukorras. Ja omavahel öeldes võib juhtuda hoopis nii, et naised teevad meestele ära ? nad on üldjuhul palju paremad laskjad!

Igal võistlejal oli õigus kümnele lasule, neli finaalipääsenut said veel kümme lasuvõimalust.

Kolm paremat punktisummat said täiskasvanutest Maigo Täpsi (167), Vilmet Pihelgas (154) ja Ülo Poolak (148). Noorte, st 10-17-aastaste arvestuses olid kõige täpsemad laskjad Jürgen Lemming 149, Arvu Aunap 139 ja Kristjan Rosenberg 137 punktiga. Et võistlus rohkem pinget pakuks, peeti arvestust ka oma valla asulate Tabivere ja Maarja-Magdaleena vahel. Selleks võeti arvesse mõlema asula võistlejate viis paremat tulemust. Võistlus oli tõepoolest väga tasavägine: tabiverelased Maigo Täpsi, Andres Reinesberg, Andu Uus, Erlend Kesa ja Kristjan Rosenberg edestasid oma naabreid kahe punktiga, saades kogusummaks 364 punkti. Maarja-Magdaleena (Vilmet Pihelgas, Ülo Poolak, Ivo Romet, Margus Kangur ja Vahur Poolak) tulemuseks jäi seega 362 punkti.

Võistluste pidulik avamine toimus kell 12.30, kui kohale jõudsid Eesti Laskurliidu poolt kutsutud vabariigi paremad õhupüssilaskurid, et kohalike spordihuviliste pilkude all omavahel mõõtu võtta. Avasõnad ütles korraldajavalla poolt Tabivere vallavolikogu liige ja kultuurikomisjoni esimees Enn Pärtelpoeg.

Et tipplaskurite puhul peetakse punktiarvestust kümnendikpunktide täpsusega ja väga tasavägise võistluse puhul on ette nähtud lisalask, olid kolme külalisvõistleja tulemused järgmised. Esikohale tuli Jelena Pota?eva Narva Laskurklubist 99,6 punktiga. Ain Muru Männiku Laskurklubist ja Lauri Erm Kaiu Laskurklubist said mõlemad täpipealt 99,4 punkti. Lisalask tõi 10,3 punktiga teise koha Ain Murule.

Võistluste peakohtunik oli Joa Pruks Tartust, aukülalisteks Eesti Laskurliidu peasekretär Meelis Loit ja Jõgevamaa SL Kalju esimees Uno Valdmets, kes osalesid ka parimate autasustamisel.

“Huvi laskespordi vastu on meie vallas täiesti olemas. Kindlasti oleks meil nii noori kui täiskasvanuid, kes selle alaga pidevalt tegelda tahaksid. Selleks oleks aga vaja lasketiiru ja palgalist treenerit, loomulikult ka relvi ja laskemoona. Laskmine on võrdlemisi kallis spordiala. Tänavused võistlused võib aga kordaläinuks lugeda. Eesti tipplaskurite võistlus oli viimase lasuni väga tasavägine ja pealtvaatajaile atraktiivne: iga lasu järel oli paremusjärjestus elektroonilisel tablool näha,” rääkis Tabivere Rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg.

Võistlusi toetasid Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ning Tabivere Vallavalitsus.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus