Tabiveres peeti põhikooli uue hoone sarikapidu

Möödunud reedel toimunud Tabivere põhikooli uue hoone sarikapeol veenduti, et ehitustööd on kulgenud plaanipäraselt ning septembris võib õppetöö alata. Tartumaa moodsaimas koolihoones hakkavad paiknema ka huvikool ning kooli ja piirkonna raamatukogu.


Traditsioonilisel tseremoonial võtsid katuselt pärja Tartu vallavanem Jarno Laur, töid teostava aktsiaseltsi Tartu Ehitus juhatuse liige Indrek Kann ja projektijuht Üllar Juhanson. „Uus hoone avatakse kooliaasta algul. Kuus aastat sai selle projekti kallal tõsiselt tööd tehtud. Kooli valmimine on kordaminek ja arengutõuge kogu piirkonnale,“ ütles Tartu abivallavanem Tarmo Raudsepp. 
Tema sõnul on õpilaste arv Tabivere põhikoolis järjest suurenenud. „2013. aastal oli koolis 107 õpilast, praegu on neid 140 ringis. Uus koolimaja on projekteeritud 180 õpilasele. Tegemist on kompleksse ehitusega, milles hakkavad paiknema kool, huvikool ja külaraamatukogu.“
Arhitekt Must OÜs valminud Tabivere põhikooli hoone projekti idee on luua hoone keskele ruumiline telg – sümbolväärtusega koridor-galerii.
ASi Tartu Ehitus projektijuht Üllar Juhanson märkis, et sarikapidu on ehitajatele tähtis sündmus, mis korraldati nende tunnustuseks.  „Osa siin algusest peale töötanud ehitajad töötab nüüd teistel objektidel, mistõttu ei saanud nad peol osaleda. Tänusõnad aga nendelegi.“ Juhanson kiitis ka väga head koostööd Tartu vallaga.
Üheksakümnendate aastate algul loodud aktsiaselts Tartu Ehitus on Eestimaal ehitanud mitu koolimaja ning tegi ka Jõgeva põhikooli ja selle õueala projekteerimis- ja ehitustööd.   
Tabivere põhikooli vilistlane ja praegune Tartus asuva Jaan Poska gümnaasiumi ja Heino Elleri muusikakooli õpilane Karina Agnes Raudkats ütles Vooremaale, et siis, kui valmib uhiuus koolimaja, on tal Tabiveres juba kool lõpetatud. 
„Õnneks on mul väike õde, kes saab põhihariduse uues hoones. Põhikooli võlu seisneb tihedas suhtlusvõimaluses. Samuti on Tabivere koolis märkimisväärne tunnustamissüsteem. Pikemas perspektiivis annab tulek 142 õpilasega Tabivere põhikoolist võimaluse end suuremas koolis proovile panna. Põhikool annab küll vajalikud teadmised, kuid elu nõuab pidevat eneseületamist ja tugevat kohanemisvõimet,“ ütles Raudkats, kes on pälvinud tunnustuse kui Tabivere kooli aasta õppija ja esikoha Ago Russaku pälvinud XXI noorte pianistide konkursil.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus