Talimängude võistluskavva on alati lülitatud nii laua- kui pallimängud. Selletalvine jää- ja lumepõud sundis aga kõik jõukatsumised spordisaalidesse üle viima. Alade arv sellegipoolest ei kahanenud. Suusa-kelgu teatevõistlus asendati näiteks kombineeritud teatevõistlusega gümnaasiumi võimlas, viimase etapi kavas olnud suusatamise asemel rassiti aga sõude-ergomeetril: võitis see, kes tinglikud 500 meetrit lühima ajaga ?läbis?.
Mäng au, mitte mõisa peale
Rahvaspordiklubi poolt välja töötatud punktiarvestuse süsteem annab ühe ala võidu eest meeskonnale 12 punkti, II koha eest saab tabelisse 10, kolmanda eest 9 punkti jne. Diplomid ja meened saavad kõigi alade kolm paremat võistlejat, karika aga ala võitnud meeskond. Üldarvestuses saavad kolm kõige enam punkte kogunud võistkonda diplomi, karika ja rahalise auhinna.
Viimatimainitu pole kindlasti sellises suurusjärgus, et selle nimel ekstra pingutada tasuks, olulisim on ?tsunftiau?, sest võistkonnad panevad välja vallas tegutsevad firmad ja ametiasutused, ka asulad. Et võistkond võimalikult tugev ja osav saaks, on selle esindaja südameasi. Et rahvaspordiklubi talimängude kalenderplaani aegsasti teatavaks teeb, on harjutud ka oma talviste laupäevade ajakava selle järgi planeerima.
Arvude taga on spordilembus
Tänavustel talimängudel osales 12 võistkonda: Tabivere vallavalitsus, Tabivere Gümnaasium, Tabivere alevik, Maarja-Magdaleena küla, Koogi küla, Juula küla, OÜ Same, OÜ Baltic Connexions, Mayeri Industries, Äksi Puhkemaja OÜ, Tabivere päästekomando ja Jalgratturid ehk Kaido Kriidi treeningrühma kuuluvad noored jalgrattasportlased. Alasid oli kolme etapi peale kokku 11: male, kabe, lauatennis, teatevõistlus, bowling, koroona, laskmine, paarisvõrkpall, võistlus sõude-ergomeetril, paariskorvpall ja mälumäng. Kokku oli neil osalejaid 161. Huvi paariskorvpalli vastu osutus koguni nii suureks, et sellega sõideti pooleteise tunni võrra sisse viimase etapi viimasele alale ? mälumängule. Et pallimängijaid veel viimasel minutil võistlusteks aina juurde registreerus, tuli mälumängulistel lihtsalt oodata, sest korviküttide hulgas oli ka selle ala asjatundjaid, võistlushasart ei lubanud aga vahepeal võimlast ära tulla.
Kui varasematel aastatel on mälumängu kui viimase ala tulemus mõne võistkonna sabapoolt esikolmikusse nihutanud, teise aga paari koha võrra taanduma sundinud, siis seekord asi dramaatiliseks ei kujunenud. Veidi hämmastas küsimuste koostajat-esitajat aga tõik, et mitmed võistkonnad jäid vastuse võlgu küsimustele, mida ta ise pigem nn soojendusringi omadeks pidas. Näiteks ei teadnud enamik tõepoolest juba anekdootideks ainet andnud Ümera lahingu toimumisaastat. Ka Eesti hümni kolmas salm läks mõnel võistlusärevusega meelest. Seevastu oli spordiküsimuste esitamise ajal sageli kuulda vaid rahulolevat pominat ja kirjutamiskrabinat.
Kui viimase võistluse punktidki kokku liidetud said, kuulutas Toomas Rosenberg võitjad välja.
I koha sai Äksi Puhkemaja OÜ 78 punktiga, teiseks jäi 74 punktiga Tabivere Gümnaasium, kolmandaks jalgratturite võistkond 71 punktiga. Sama arvu punkte sai muide ka Tabivere päästekomando, kuid nende neljandaks jäämise otsustas sõudeergomeetril saadud tulemus.
Auhinnad said kätte ka alade võitjad, nii individuaalselt kui võistkonniti. Kõik talimängudel saavutatud tulemused on üksikasjalikult kirjas Tabivere valla kodulehel aadressil www. tabivere.ee
KAIE NÕLVAK