Tabiveres peeti haruldast juubelit

Tabivere aleviku kortermajas tütre hoole all elav vanamemm on pika elu jooksul jõudnud olla  taluperenaine ja töötanud ka kunagises Tabivere haiglas. Tütre Anne Lombi sõnul on ema pärast pensionile jäämist elanud nii tütre kui poja peres, hoidnud nii lapselapsi kui lapselapselapsi.  Pärast seda aga, kui ta viis aastat tagasi puusaluu murdis, ei saa elus palju teisi aidanud vanaproua enam kõrvalise abita liikuda.

Auväärses eas juubilari õnnitlesid kogu vallarahva nimel vallavanem Aare Aunap, valla kultuurijuht Tiina Tegelmann ning valla sotsiaaltöötajad Eve Tepaskent ja Liis Härmaste. Kümneaastane Artur Aunap andis head soovid edasi lauluga ?Lapse palve päikesele?.

Kinke üle andes ei unustatud tänada ka Meeta Adamka tütart Anne Lompi, tänu kellele vanamemm koduste seinte vahel hakkama saab. Anne Lomp tänas omakorda kõiki õnnitlema tulnuid, Tabivere vallavalitsust ja sotsiaaltöötajaid, kes aitavad tal pidevalt emale hooldusvahendeid muretseda. 

Meeta Adamkat võib täie õigusega nimetada Tabivere valla põliselanikuks: tema sünnikodu Murru talu pole praegusest elukohast kuigi kaugel. Oma peres oli ta vanim laps, õed on aga kõik juba manalateele läinud.

Vahuveiniklaasi lõid laupäeval juubilariga kokku ka kõik tema lähisugulased ? nii tema enda kui õdede kolme põlve järeltulijad.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus