Tabiveres on hakatud rohkem põldu harima

?Meie kandis on viimasel ajal söötis maid vähemaks jäänud,? ütles füüsilisest isikust ettevõtja Andrus Nõmmisto, kelle põllumaad paiknevad Tabivere asula ümbruses.

“Olen sõlminud teravilja ostu-müügi lepingu aktsiaseltsiga Kemira GrowHow. Ühtlasi ei välista ma koostööd ka teiste teravilja kokkuostjatega,? kinnitas Nõmmisto.

Äksi mees Andrus Nõmmisto on lõpetanud Eesti Põllumajandusülikooli agronoomiateaduskonna. Ligi kümme aastat tagasi hakkas ta kodukandis põlde harima. Osa maid on ta ostnud endale, osa aga rentinud. Nõmmisto põldudel kasvab nisu, oder ja raps. ?Mõned päevad olen koristanud talinisu. Koristustöid segavad vihmad. Ega õiget koristusilma pole olnudki. Järgmisteks töödeks on odra ning seejärel suvinisu ja rapsi koristamine. Saakide suurust ma ei prognoosiks. Kõik selgub pärast koristustööde lõppu.?

Tulevikus on Andrus Nõmmistol plaanis hakata ka rukist kasvatama, kui turustamisvõimalused seda ettevõtmist soosivad.

Põllumees peaks arukalt investeerima

Andrus Nõmmisto majapidamises on olemas teraviljakasvatuseks vajalik põllumajandustehnika. ?Investeerimisele peaks mõtlema iga põllumees, sest kui soovid korralikke saake saada, on kulutused uue tehnika ostmiseks paratamatud. Enne tasuks aga uurida, kuidas üks või teine masin konkreetsel põllul töötamiseks sobilik on. Mõttetu on ju väheefektiivse masina muretsemiseks raha laenata või liisingulepingut sõlmida,? tõdes ta.

Tähelepanu heakorrale

Kohaliku vallavolikogu liikmena hoiab Nõmmisto oma huviorbiidis ka heakorda. Ta märkis, et mitmed tabiverelased on oma kodu ümbruse kaunimaks muutnud.

Tabivere vallavolikogus juhib Andrus Nõmmisto maaelukomisjoni, mis tegeleb ka heakorraprobleemidega. ?Möödunud neljapäeval oligi meil vallas järjekordne heakorrareid. Selgus, et majade ja hoonete ümbruse eest on põhjalikumalt hoolitsema hakatud. Meeldiv on näha niidetud muru,? tunnistas vallavolikogu maaelukomisjoni esimees.

Tabivere vallavolikogu esimehe Kajar Lemberi sõnul on Andrus Nõmmisto ka ise sellele kaasa aidanud, et Tabivere rahvas koduümbruse kaunistamisega rohkem tegelevad. “Tema kaasabil hakati korraldama heakorrakonkursse. Tänu Nõmmistole on puhtamaks saanud ka mitmed teeääred,? rääkis Lember.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus