Tabiveres oli kevadlaat

Osta sai peamiselt istikuid ja taimi ning mitmesugust käsitööd. Talve jooksul valmistatu olid müügile toonud Voorel asuv Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskus ja Tabivere Päevakeskus. Puu- ja põõsaistikuid, lille- ja köögiviljataimi pakkusid mitmed ettevõtjad. Kehakinnituse eest hoolitsesid OÜ Kõnnujõe Turismitalu ning vabaajakeskuse kohvik. Tavapärasest erinevaid jooke oli pakkuda astelpajukasvatajal Märt Jallakasel.

Loosirattaga oli üritusel väljas Eesti Loto, heategevusliku loterii korraldasid aga rahvamaja ja noorteühing. Sealt saadud tulu läheb Tabivere valla puuetega laste perede toetuseks.

Vabaajakeskuse fuajees võis vaadata Maarja ja Tabivere kooli algklassiõpilaste käsitöönäitust, laadaliste meelt lahutasid oma valla isetegevuslased, kes kogu päeva jooksul kordamööda üles astusid.

Tabivere valla kultuurijuhi ja laada peamise korraldaja Tiina Tegelmanni hinnangul on kevadlaadal kindlasti arenguruumi, tänavuse laada nimetaks ta meelsasti ümber minilaadaks. Järgmisel kevadel on plaanis sama üritust mitmes mõttes laiendada. Kindlasti organiseeritakse kohale ka rohkem istiku- ja taimemüüjaid, sest see kaup sai seekord väga kiiresti otsa.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus