Tabiveres meenutati laskmise maailmameistrit

Eesti paremate laskurite osavõtul laupäeval Tabiveres peetud XIII Elmar Kivistiku mälestusvõistlustel laskmises võitsid esikoha Reijo Virolainen ja Anžela Voronova, kohalike laskurite konkurentsis olid võidukad Vahur Poolak ja Helis Perk.


Õhupüstolilaskmises heitlesid esikoha eest tänavustel EM-võistlustel hõbe- ja pronksmedali võitnud Peeter Olesk ning kolmeteistkümnekordse maailmameistri mullustel mälestusvõistlustel võidutsenud Reijo Virolainen. Esimeste seeriate järel oli kerge paremus Oleskil, väljalangemisvõistluse esimesed lasud andsid napi edumaa aga Virolainenile. Viimasel neljal lasul oli Virolainen nooremast konkurendist aga kindlalt parem ning lõpuks edestas ta Oleskit 9,9 silmaga. Kolmanda koha sai Arvi Saar.

Lõpuni tasavägiselt kulgenud õhupüssilaskmises edestas Anžela Voronova kahe viimase lasu eel Sigrit Juhkamit 0,8 silmaga. Eelviimane lask suurendas tänavu EM-võistlustel pronksmedali võitnud Voronova edumaad 1,2 silmale. Viimane lask oli aga edukam veel noorteklassis võistleval Juhkamil, võiduks sellest aga ei piisanud. Anžela Voronova edestas Sirgit Juhkamit lõpuks 0,4 silmaga, kolmanda koha sai Valeria Koljuhhina.

Jõgevamaa harrastuslaskureid oli Tabiveres tulejoonel nelikümmend. Täiskasvanutest oli finaalis kindlalt parim ettevõtja Vahur Poolak, kes kogus kümne lasuga 98,4 silma. Tarmo Raudsepp ja Ants Prii lasksid võrdselt 95,0 silma, lisalask andis teise koha Raudsepale. Noorte eelvõistlusel võtsid kolmikvõidu põltsamaalased, finaalseerias suutis neid aga edestada Helis Perk Jõgevalt. 94,2 silma kogunud Pergile järgnesid Helar Pullisaar (92,6) ja Samuel Axel Maikalu (89,7). Võistkondlikult võtsid võidu Enno Ottise ja Ants Prii juhendamisel harjutavad Põltsamaa Laskurringi noored, kes edestasid 5,4 silmaga Tabivere ning 34,4 silmaga Maarja-Magdaleena laskureid.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus