Tabiveres mängitakse taas Raudseppa

Tuleva nädala lõpul alustatakse Tabivere Vallamuuseumi õuel  taas vanameister Hugo Raudsepa loomingu mängimisega. Neljal õhtul ette kantava tüki pealkiri on „Põrunud aru õnnistus ja roosade prillidega Vedelvorst”, mille on Raudsepa loomingu põhjal lavale seadnud Raivo Adlas.

Etenduses teeb lisaks Tabivere Harrastusteatrile ja Tartu Vilde Teatrile kaasa harrastusnäitlejaid teisteski meie maakonna näiteseltskondadest.  Külalisena astub üles  Tõnu Kattai  Vanemuisest.

Mäletatavasti mängiti  Raudseppa sealsamas vallamuuseumi taga ka möödunud suvel ja esietendus toimus 10. juulil, kirjaniku 125. sünniaastapäeval. Toona kandis mitmest teosest kokku kirjutatud tükk veel pikemat ja keerulisemat pealkirja: „Roosade prillidega Ameerika Kristus ja vedelvorstist viimne eurooplane Mikumärdil”. Näidendite „Roosad prillid”, „Ameerika Kristus”, „Vedelvorst” ja „Mikumärdi” ning romaani „Viimne eurooplane” põhjal kirjutas mosaiiklavaloo kokku Raivo Adlas. Tänavusse näitemängu on Adlas lisanud veel teemad „Põrunud aru õnnistusest”, sellest ka pealkirjamuutus.

Raivo Adlase sõnul on vabaõhulavastusse valitud Raudsepa humoorikamad tekstid ja sõnum publikule on:  “Et see närune maailm ometi nii ilus on ! Ja see tühine elu nii elamist väärt!”.

Möödunud suvel Raudsepa-etendust vaatamas käinud Vooremaa ajakirjanik Riina Mägi kiitis oma artiklis 15. juulil 2008 muu hulgas ka mänguplatsi Tabivere Vallamuuseumi maakivist hoone taga, sest maja sein mängis kaasa eheda dekoratsioonina ning peegeldas hästi ka heli. Tänu sellel polnud teksti kuuldavusega probleeme.

Raudsepa loomingut on meie maakonnas põhjust mängida ka siis, kui kirjanikul just ümmargust tähtpäeva polegi, sest tema sünnikoht on meie maakonnas — Vaimastveres. Seega võime teda ka pisut omakandimeheks pidada.

„Põrunud aru õnnistust ja roosade prillidega Vedelvorsti” saab Tabiveres näha 19., 20., 21. ja 24.  juunil algusega kell 20.00.  

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus