Tabiveres heitlesid sportlikud omavalitsusjuhid

Kakskümmend aastat tagasi Kalev Raudsepa eestvedamisel Tabiveres alguse saanud Eesti omavalitsusjuhtide suvine mitmevõistlus jõudis tänavu taas sünnipaika. Kahe päeva jooksul võtsid 33 omavalitsusjuhti üle kogu Eesti üksteiselt mõõtu kümnel spordialal. Võisteldi kiviviskes, ATV-sõidus, BMX krossis, nooleviskes, kanuusõidus, suundorienteerumises, korvpallivisetes, õhupüssist laskmises, kettaheites täpsusele ning mälumängus.

“Alad valitakse lähtuvalt kohapeal olemasolevatest võimalustest,” selgitas Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp. “Samas vaadatakse muidugi ka osalejate võimekust, et võistlus neile üle jõu käivaks ei osutuks. Sportliku taustaga juhtidel on küll eelis, aga paljudel aladel on tehnilised oskused füüsiliselt vormist isegi tähtsamad.”

Individuaalarvestuses kaitses mullust esikohta Nõo vallavanem Jaanus Järveoja, kes oli parim neljal alal ning kogus kokkuvõttes 344 punkti. 330 punktiga sai teise koha Järva-Jaani vallavanem Arto Saar, kolmandana lõpetanud Ambla vallavanem Rait Pihelgas kogus 324 punkti.

Seitsmest kaasa löönud naisest oli edukaim Sauga vallavolikogu esimees Kandela Õun, talle järgnesid Tabivere vallavolikogu esimees Sirje Simmo ja Lüganuse vallavolikogu esimees Marja-Liisa Veiser.

Jõgevamaa omavalitsusjuhtidest olid võistlustules vaid tabiverelased, lisaks Simmole tegid kaasa vallavanem Tarmo Raudsepp ja eksvallavanem Kalev Raudsepp, kes jäid tasavägises meeste võistluses napilt esikolmikust välja, lõpetades vastavalt neljanda ja viienda kohaga. Tänu tabiverelaste edukale esinemisele, võttis Jõgevamaa maakondadest kindla võidu, Viljandimaad edestati rohkem kui saja punktiga.

Tarmo Raudsepp jäi võistlustega rahule, eredaima elamuse sai tipptasemel jalgrattaspordiga tegelenud Raudsepp just oma lemmikalal. “BMX krossis läksin natuke hoogu ja käisin üle kaela,” naeris vallavanem, kelle sõnul pole igasuvise mitmevõistluse näol siiski tegemist 100 protsenti spordiüritusega.

“Omavalitsusjuhtidele on see siiski rohkem kokkusaamisürituseks, kus saab omavahel suhelda ning infot vahetada. Aruteludes olid tähtsamateks teemadeks loomulikult omavalitsusreform ja pagulaste küsimus, räägiti aga ka paljudest muudest probleemidest. Kõigil on õnnestumiste kõrval ka muresid ning sellistel kohtumistel ongi võimalik kuulda, kuidas neile lahendusi leitakse.”

Külalistele avaldasid muljet ka Tabivere valla sportimis- ja liikumisvõimalused. “Saime jagada oma kogemusi nii BMX raja kui ka Äksi kiigepargi rajamise osas ning mitmedki omavalitsusjuhid avaldasid soovi ka oma piirkonda midagi niisugust teha,” lausus Tarmo Raudsepp.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus