Tabiveres etendus suhtedraama

Novembri lõpus ja detsembri alguses mängiti Tabivere tuulikus suhtedraamat Kõik”. Loo autor ja ka lavastaja  on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud  Anni Luud teatrist NORA.  

Näidend toodi välja kultuuriürituste sarja Tabivere vald 20” raames ja see on kirjutatud spetsiaalselt Tabivere tuuliku konteksti arvestades, rõhutades selle sisu ja vaimsust. Tegemist on ühe perekonna saatusega läbi aastakümnete. Meile kangastuvad tõusud ja mõõnad selle perekonna elus. Oskuslikult valitud muusika koob etenduse ühtseks lõuendiks. Muusikaline kujundaja on Vladimir Karjalainen.

Tükis põimuvad erinevad aegruumilised tasandid on hästi kokku viidud. Laval kohtuvad paarid minevikust ja tänapäevast. Ajaline resonants võib olla paarikümneaastane. Selle perekonna vanem põlvkond (Aire Pajur Tartu Vilde Teatrist ja Erlend Kollom Tabivere Teatrist) toob meieni meeleolud tänasest päevast, minevikku ilmestavad Merlin Ponna ja Janno Puusepp teatrist NORA. Noored näitlejad saavad keerulise ülesandega suurepäraselt toime ja astuvad võrdväärselt vanade tegijate” kõrvale. Küsimusele, kas tuulik seadis mängupaigana mingeid piire, vastas Janno Puusepp järgmist: Ei seadnud. Mängu mõttes pole ju vahet, kus sa mängid. Peaasi, et välja mängid. Pigem forsseeris tuulik mängulisust, sest oli autentne koht. Projekt oli põnev.” 

Tabivere rahvamaja juhataja Erlend Kollomi sõnul jätkub tegevus tuulikus ka uuel aastal. On plaanis jätkata nii möödunudsuvise etendusega Otto” kui suhtedraamaga Kõik”. Plaanis on nii mõnedki põnevad projektid, aga eks aeg näitab, kas head kavatsused ka realiseeruvad. 

Rein Annuk, Tabivere Teatrist

blog comments powered by Disqus