Tabiveres demonstreeriti moodsaid lumekoristusmasinaid

?Pearõhk oli seekordsel tutvustus- ja müügipäeval lumepuhuritel ja -sahkadel. Tänavune talv on lumerohke olnud ja kui lumevallid tee ääres juba kõrged, ei olegi seda enam kuhugi lükata, aitab vaid puhumine. Huvilisi oli kahjuks vähevõitu, kuid siiski sõlmisime kokkuleppe ühe lumepuhuri müügiks. Selle abil saab lume teelt kuni 25 meetrit eemale tõrjuda ja maksab see traktori järel veetav masin üle 30 000 krooni,? rääkis SAME müügijuht Janno Vahter.

Järgmine toodete tutvustamise ja müügi päev korraldatakse mai lõpus. Siis tuuakse müügijuhi sõnul välja niidukid. Huvitavamad neist on võsaniiduk ja muru-tasandusniiduk. Viimatinimetatu on selle poolest hea, et lisaks muru niitmisele saab sellega tasaseks lükata mutimullahunnikud, mis kena ja ühtlase haljasala tihti üleöö ära rikuvad.

OÜ SAME asutati Tabiveres 1992. aastal, masinatööstusettevõte kasvas välja endisest Saadjärve kolhoosist. Esimesteks toodeteks olid kultivaatorid ja reha-kaarutajad. Praegusest toodangust jääb Eestisse umbes 30 protsenti, ülejäänu realiseeritakse välisturgudel, peamiselt Rootsis, Soomes, Norras, Inglismaal ja Lätis.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus