Tabiveres avatakse vaba aja keskus

 

Vaba aja keskuseks ehitati ümber pooltühjana seisnud kauplussöökla, mille Tabivere vald Jõgeva Majandusühistult ära ostis. Maja ümberehitamine läks koos sisustusega maksma umbkaudu 16 miljonit krooni, millest pool tuleb riigilt ja poole maksab vald kinni laenurahaga. Ehitustööd tegi Tartus tegutsev AS JB Ehitus, üheks olulisemaks alltöövõtjaks oli aga oma valla firma, OÜ Äksi Puhkemaja ehitusosakond.

Äksi Puhkemaja hakkab haldama ka alumise korruse äripindu, rahvamaja haldab vald. Uues keskuses loodetakse pakkuda mitmekesiseid vaba aja veetmise võimalusi nii oma valla kui ka kaugemale rahvale: Tartust on Tabiverre näiteks ainult pisut üle kahekümne kilomeetri. Kuna rahvamaja 200-kohaline saal on varustatud vajaliku tehnikaga, sobib uus keskus ka konverentside korraldamiseks.

Uue vaba aja keskuse ehitamise vajaduse tingis see, et vana rahvamaja 2001. aasta kevadel maha põles. Polüfunktsionaalsena otsustas vald uue hoone välja ehitada selleks, et pakkuda seal meelepärast tegevust võimalikult laiale tabiverelaste ringile, samuti selleks, et alumise korruse äripindadelt saadav renditulu aitaks katta rahvamaja majanduskulusid.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus