Tabiveres avatakse uus pood

Jõgeva Majandusühistu Tabiveres tegutsev A ja O” tüüpi kauplus avab ülehomme uksed uues hoones, kus müügipinda kolm korda rohkem kui senistes vanast kolhoosikontorist ümber ehitatud ruumides.

Üleeile, kui Vooremaa vastvalminud kauplusehoonet uudistamas käis, tehti seal kibekiireid koristustöid. Eile sai paika mööbel ning täna hakati sisse tooma kaupa. See töö jätkub homme.

Ilmselt tuleb senine kauplus reedeseks päevaks seoses kolimisega sulgeda,” arvas Jõgeva Majandusühistu haldusjuht Guido Põldkivi. Laupäeval kell 14 võivad ostjad aga juba uude poodi tulla.”

Uue kauplusehoone ehitas AS Duko Ehitus valmis napi nelja kuuga. Kiiret ehitamist soosisid hilissügise kohta tavatult soe ilm ja lumepuudus. Haljastustööd jäävad siiski kevadeks: praegu pole neid lihtsalt mõistlik teha.

Poe ehitamine on küll kergem kui elamu ehitamine, ent suisa probleemideta ei kerki siiski ükski hoone, eriti kui see valmib eri-, mitte tüüpprojekti järgi, nagu see antud juhul oli,” kinnitas ASi Duko Ehitus juhatuse liige Matti Põder. Erinevad elemendid, nagu arhitektuuriline lahendus, sisekujundus jne tuleb ju omavahel kooskõlla viia ning kiire tempo juures pole mõnikord aega otsida parimaid lahendusi, vaid tuleb leppida talutavatega. Teatud määral mõjutas ehitamist ka hinnasurve: ehitushinnad on juunikuust, st lepingu sõlmimise ajast alates iga komponendi osas kasvanud.”

AS Duko Ehitus on Jõgeva Majandusühistule juba mitu poodi ehitanud. Nii et nemad teavad meie vajadusi ja meie tunneme nende kvaliteeti,” ütles Guido Põldkivi. Ka vallavalitsusega on meil koostöö hästi sujunud.”

Üks pind vaba

Uue poe avarasse müügisaali mahub rohkem kaupa ning ostjatel on seda seal mugavam valida. Kõvasti paranevad ka kaupluse töötajate olmetingimused.

Naljaga pooleks võib öelda, et nüüd mahuvad töötajad olmeruumides ometigi üksteisest mööda käima,” ütles Guido Põldkivi. Ka kaupa on neil mugavam käidelda.”

Majandusühistu haldusjuhi sõnul on kauplusehoonesse välja ehitatud ka mõned rendipinnad. Üks nurk on eraldatud lillemüüja tarvis, uuest aastast hakkab samas majas teenuseid pakkuma Eesti Post. Üks rendipind on aga veel vaba.

Seal võiks keegi pakkuda mõnd kohalikele inimestele iga päev vajalikku kaupa või teenust,” ütles Guido Põldkivi. Oleks ju hea, kui inimene saaks ühe poeskäiguga võimalikult palju asju aetud.”

Uude poodi paigaldatakse ka Swedbank’i pangaautomaat. Eelkõige suvitushooaega silmas pidades on poodi rajatud nii tava- kui ka invakasutajatele mõeldud avalik tualett.

Vana poe avasime kümme aastat tagasi samuti jõulude eel,” meenutas Guido Põldkivi. Nüüd üritame vanad ruumid maha müüa.”

Paistab maanteele

Ehkki vana ja uue poe vahet on vaid paarsada meetrit, ei pruukinud läbisõitjad vana poodi majade vahelt üles leidagi, uus paistab aga kenasti suure tee peale ära. Ka parklakohti on poe juures piisavalt — ligemale kakskümmend. Pole võimatu, et nn alumisse parklasse tuleb ka kaks elektriautode laadimiskohta. Läbirääkimised vastava arendajaga Guido Põldkivi sõnul käivad.

Kui arvestada, et suvel avas Jõgeva Majandusühistu uue kauplusehoone Tormas, võib öelda, et ettevõte on maakonna kaubanduse arendamisse teinud tänavu märkimisväärseid investeeringuid. Jõulud on muidugi magusaim” müügiaeg, nii et Tabivere uus pood sai valmis täpselt õigel ajal. Tabivere-suuruses alevikus jääb aga kindlasti mänguruumi” ka teisele poele, tulundusühistule Acta kuuluvale Juko Ärile.

Kui uus pood ülehomme uksed avab, saab esimene ostja kingituseks šampuse, hinnaüllatusi ning kohvi ja kringlit pakutakse aga kõigile. Kauplus hakkab avatud olema iga päev kella 10-21.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus