Tabiveres austati profirattur Rene Mandrit

1984. sündinud Rene Mandri võitis hõbemedali aastal, mil Eesti jalgrattasport tähistab oma 120. aastapäeva. Seda silmas pidades juhatas piduliku õhtu sisse selle spordiala ühe tõsisema ja kauaaegsema eestvedaja, omaaegse suurmeistri Kalev Raudsepa tagasivaade ajaloole. Muu hulgas märkis ta ära Luua Tehnikumi kunagise spordijuhi Raimund Koka tähelepanuväärset rolli jalgrattaspordi propageerimisel noorte hulgas. Jõgevamaa ratturite tänastest tegemistest rääkis treener Kaido Kriit. Seejärel jõudis kätte õhtu kulminatsioon. Kalev Raudsepp kutsus austajate ette Rene Mandri. Tipptasemele jõudnud sportlasele ütlesid kiidu- ja tänusõnu maakonna-, omavalitsuste- ja spordijuhid. Maavanem Aivar Kokk andis profiratturile üle preemiaümbriku. Renele ja teda sporditeel aidanud isale Riho Mandrile sidus maavanem ette ka maakonna sümboolikaga põlled. Rahalise autasu ning mälestusesemed sai Rene Mandri ka koduvalla juhtidelt: Jõgeva vallavanemalt Saima Kalevilt ja vallavolikogu esimehelt Arvo Sakjaselt. Eesti Jalgrattaspordi Liidu nimel tervitas liidu presidendi kohusetäitja Madis Lepajõe. Kingitustega pidasid Mandrit meeles ka Jõgevamaa spordiliidu Kalju president Toivo Ilves ja tegevjuht Uno Valdmets. Rene Mandri austamisõhtul osalesid teisedki Jõgevamaalt võrsunud rattakuulsused: Janek Tombak, Andrus Aug, Erki Pütsep ja Innar Mändoja.

Kalev Raudsepa palvel oli klubi Auber 93 liige Rene Mandri tseremooniale kaasa võtnud ka oma tänavu võidetud EM-i hõbemedali. Kullast jäi ta ilma, kaotades napilt Benoit Sinnerile. Maakonnalehele kommenteeris spordimees oma saavutust nii: “Tegelikult oli alguses pettumus, et teiseks tulin. Siis jäin tulemusega ka ise rahule. Jalgrattasõit pole näiteks kaugushüpe ja siin on kõik võimalik. Praegu olen Eestis ja loodan, et lumi tuleks võimalikult hilja, sest siis saan kodumaal piisavalt kaua treenida. Väga meeldiv on ka oma maakonna inimeste toetus ja poolehoid, mis kahtlemata annab uut energiat vastupidamiseks.”

Mandri avaldas arvamust ka jalgrattaspordi hetkeseisust. “Üheks tugevamaks jalgrattaspordi keskuseks on läbi aastate olnud Jõgevamaa. Paraku oli vahepeal mõõnaperiood. Nüüd on Kaido Kriit ja Kalev Raudsepp suutnud spordialale taas erksama hoo anda.”

Pidulikul õhtul viibis ka hõbedamehe vanaisa, omaaegne Eesti kiiruisukuulsus Aleksander Mandri. “Rene on spordis kõva töömees, kes võtab asja hingega. Kui omavahel kokku saame, vestleme ikka spordist ja ka muudest probleemidest,” kiitis ta pojapoega.

Rene Mandri esimene treener oli Mati Värv. Teda Tartus treeninud klubi Alexela Pro treeneri ja mäned?eri Allar Tõnissaare arvates tagab Rene Mandrile edu ebatavaliselt selge nägemus oma eesmärkidest. “Mõnigi sportlane ei tea, mida täpselt tahab. Renel on aga sihid selged.”

Taas astub Rene Mandri võistlustulle uue aasta jaanuaris. “Korrektse spordimehena on Renel ka oma kodulehekülg, mis võimaldab kõigil huvilistel tema tegemiste ja käekäiguga kursis olla,” andis Kalev Raudsepp jalgrattaspordisõpradele teada.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus