Tabiveres allkirjastati põhikooli rekonstrueerimise leping

Tabivere põhikooli uuendamine jõudis rekonstrueerimislepingu sõlmimiseni Tartu valla ja Tartu Ehituse vahel. Lepingule andsid oma digiallkirja vallavanem Jarno Laur ja Tartu Ehituse tegevjuht ja juhatuse liige Alar Loo.


Tabivere kooli rekonstrueerimise asju aetakse juba ligi pool kümnendit. Peaaegu poolteist aastat tagasi 15. märtsil 2018, kuulutati arhitektuurivõistluse võidutööks arhitektuuribüroo Arhitekt Must projekt, mille järgi uus hoone valmibki.

„Koolil ei ole otseselt millestki puudu, meil on pigem väga palju ruumi, aga koolihoone on lihtsalt vananenud,“ ütles koolidirektor Piret Siivelt möödunud aasta kevadel.

Märgusõna galerii all esitatud töö kohta arvas žürii, et tegu on värske ja tundliku arhitektuuriga, mis arvestab väga hästi olemasoleva ruumilise olukorraga ja annab sellele juurde uue põneva kihistuse. „Puitarhitektuur loob kergust ja juurdeehitis tundub väljast väiksem, kui see seestpoolt on. Ruumid on kavandatud ümber keskse võlvkoridori. Ehitis arvestab oskuslikult maapinna langusega ning on suures osas ühekorruseline,“ oli öeldud žürii hinnangus.

„Uus maja on ette 180 õpilasele ja oleme selle koos sisearhitektiga hoolega läbi mõelnud, et pind parimal moel ära kasutada. Usun, et tuleb üks väga ilus koolimaja, kus on suurepärased võimalused õppimiseks ja töötamiseks. Sama katuse alla tuleb ka Tabivere raamatukogu,“ rääkis ta nüüd.

„Ehitus läheb maksma 3,8 miljonit. Selle summa sees pole uut mööblit, selle hanke korraldamine seisab Tartu vallal alles ees. Maja peab valmis olema 1. augustiks, sisustamiseks ja kolimiseks jääb täpselt kuu.

Kooli võimla saab soojustatud ja fassaad korrastatud. Võimla riietus- ja duširuumid remonditakse ning võimla keldris leiavad koha uued tehnosüsteemid. Uue maja netopind on 3803 m²,“ ütles Tartu vallavanem Jarno Laur.

Kui algul arutleti võimaluse üle säilitada üks või mitu vana koolihoone tiiba ja leida neile uus sisu või kasutada neid õppetööks ajal, kui ehitus käib, siis nüüd tegutseb Tabivere põhikool sel õppeaastal asenduspindadel. Ajutised klassiruumid on endises vallamajas, rahvamajas ja Meie kaupluse peal. „Õppetöö käib nii, et õpilastel on oma kindlad klassid ja õpetajad liiguvad,“ rääkis Piret Siivelt. Tabivere koolis õpib sel õppeaastal 137 õpilast ja neid õpetab 18 õpetajat.

„Koolile mittevajalikud tiivad lammutatakse,“ lisas direktor. Vanast koolimajast jääb alles võimla. „Reaalselt hakkamegi sel nädalal lammutamisega pihta,“ lubas Tartu Ehituse ehitusjuht Indrek Kanna.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus