Tabivere vallavolikogu ikka esimeheta

Teisipäeval jätkas Tabivere vallavolikogu möödunud nädalal katkestatud istungit. Siis ei õnnestunud istungiks seaduse järgi ette nähtud nelja tunni jooksul vallavolikogu esimehe valimist lõpuni viia. Seekord oli istungil osalemas kuus saadikut kolmeteistkümnest. Kuue toetava häälega valiti volikogu esimeheks Isamaa ja Res Publica Liidu esindaja, põllumajandusettevõtja Veikko Soikonen. Saadud häälte arvust aga ei piisa, et Soikonen võiks volikogu esimehena tegutsema asuda.

Üleeilsel Tabivere vallavolikogu istungil mitteosalemisest olid eelnevalt teada andnud Kalev Kurs ja Tarmo Raudsepp Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (SDE) ning Andrus Nõmmisto Isamaa ja Res Publica Liidust (IRL).

Istungit juhatanud Tabivere vallasekretär Endla Suvi teatas, et seadusest lähtudes tuleb volikogu istung kvoorumi nappusele vaatamata kinnitatud päevakorra kohaselt läbi viia.

Küsimustele vastamist jätkas eelmisel istungil volikogu esimehe kandidaadiks esitatud reformierakondlane Rannar Raantse. Seejärel sai sõna samale kohale välja pakutud keskerakondlane Eero Jakobson. Vastates küsimustele, pidasid nii Raantse kui Jakobson osade volikogu liikmete kõrvalejäämist istungist ilma eelnevalt informeerimata ja põhjusi  teatamata vastutustundetuks käitumiseks. “Võimalus oleks olnud istungist osa võtta ka VOLIS-e vahendusel. Praegu tuleks ajaga kaasas käia ja kasutada tänapäevaseid sidevahendeid,” märkis Keskerakonna nimekirjas volikogusse valitud Raul Rääsk.

Salajasel hääletamisel valiti kuue toetava häälega volikogu esimeheks IRLi saadik Veikko Soikonen, kelle kandidatuuri esitas möödunudnädalasel istungil sotsiaaldemokraat Sirje Simmo. Toetajate arv moodustab aga 13-liikmelise volikogu koosseisust vähemuse. Seetõttu on valimiste läbiviimine küll seaduslik, kuid Soikonenil pole õiguslikku alust volikogu juhtima asuda.

Lepiti kokku, et Tabivere vallavolikogu järgmine istung toimub 26. novembril. Päevakorras on taas volikogu esimehe valimine ja protseduur algab uuesti kandidaatide esitamisest.

Tabivere vallavolikogus kuulub viis kohta SDEle, kolm IRL-ile, kaks Keskerakonnale, kaks valimisliidule Tabivere valla Uus Kurss ja üks Reformierakonnale.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus