Tabivere valla talimängud – lumeta, kuid täies elujõus

Tabivere Rahvaspordiklubi korraldatavad valla talimängud kandsid seekord järjekorranumbrit XII ja viidi ilmataadi tahtel läbi jää ja lumeta, järelikult klassikaliste talialadeta.

Sellele vaatamata oli osalejaid piisavalt ja võistkondade hulgas leidus uustulnukaidki.

Rahvaspordiklubi juhatuse liikme, mängude peakohtuniku  Toomas Rosenbergi sõnul osales 14 võistkonda ja mõõduvõtjaid oli kolme etapi peale kokku 227.

Talimängude esimesel etapil, mis toimus 28. jaanuaril Tabivere põhikoolis, võisteldi sisekergejõustikualadel, kabes, lauatennises ja nooleviskes.

Esikohale tuli Tabivere põhikooli esindus 52 punktiga, järgnesid OÜ Same 51 ja MTÜ loomemõis 42 punktiga. Sama kolmik jäi juhtima  ka järgmistel etappidel, kuid veidi tuli pjedestaaliastmetel ka trügimist ette.

  1. veebruaril Maarja põhikoolis läbi viidud teisel etapil, kus võistlusaladeks olid võrkpall, koroona ja laskmine, rebis masinatootmisfirma Same end esimeseks, saades kokku 96 kohapunkti. Järgnesid Tabivere kooli võistkond 82 ning MTÜ Loomemõis 76 punktiga.

Ka kolmas etapp, kui Tabiveres  mängiti sulgpalli ning võisteldi korvpalli vabavisetes ja mälumängus, ei tulnud ette eriti dramaatilisi olukordi. Kokkuvõttes tuli  esikohale Same, teiseks Tabivere kool ja kolmandaks Loomemõis, punkte vastavalt 114, 106 ja 92.

Ülejäänud võistkonnad võtsid aga sisse järgmised pingereakohad: Tabivere vallavalitsus, Tabivere alevik, Maarja-Magdaleena küla, Äksi Puhkemaja, Tabivere lasteaed, Maarja põhikool, MTÜ Juula Küla Heaks, Koogi külaselts, Plekihunt OÜ, Baltic Connexions OÜ, MayeriIndustries AS.

Teatavasti ootab peagi ees omavalitsuste liitumine, kuid Tabivere valla kauaaegne spordijuht, äsja peetud võistluste ellukutsuja ja põhiline eestvedaja Toomas Rosenberg kinnitas, et talimängude traditsioon Tabivere kandis ei hääbu, nimetatagu neid siis edaspidi piirkondlikeks võistlusteks või kuidagi muudmoodi. Sest rahvas ja spordihuvi ei kao ju kuhugi.

KAIE NÕLVAK

 

blog comments powered by Disqus