Tabivere valla lauluvõistlus alustas Maarja-Magdaleenas

Tabivere rahvamajas igal kevadel peetaval valla laste lauluvõistlusel Laulupärlike on pikk traditsioon. Esmakordselt peeti tänavu suure võistluse eelvoor Maarja rahvamajas, osalejateks Maarja põhikooli õpilased. 

18. märtsil astus rahvamajas lavale ja žürii ette paarkümmend väikest ja suuremat laululast. Väikese kooli lauluvõistluse idee pärineb Liia Koortsilt, kes alates möödunud kevadest Maarja põhikoolis  lapsepuhkusel olevat muusikaõpetajat asendab ja kes võistlejatele laulud selgeks õpetas.  

Siinsed lapsed tahavad väga laulda, viimastel aastatel on aga läinud nii, et Maarja kooli õpilased Tabiverre Laulupärlikesele pole jõudnud ja sellest on kahju.  Nüüd täitsime koos lastega selle lünga ja žüriile kõige paremas mõttes kõrva jäänud saadetakse ka suurele Laulupärlikesele ehk 9. aprillil Tabivere rahvamajas toimuvale ülevallalisele võistlusele.  Rõhutasin lastele, et kindlasti pole siinjuures tähtis võit, vaid osavõtt. Kõik osalenud said võimaluse end proovile panna ja ka ületada, said kogeda laval ja mikrofoni ees seismise pisut pelutavat tunnet ja kindlasti tuli juurde esinemisjulgust,” rääkis Liia Koorts.

Žürii koosseisus Tiina Teder, Rauno Koorts, Tiia Pärtelpoeg, Merle Haossar ja  Arles Leht otsustas, et 9. aprilli lähevad Tabiverre võistlema Evely Goldberg, Janne-Liis Raudava, Kalmer Kukk, Margit Märtson, Marjanne Treier, Leho Laurend, Alger Ansip, Janne Kase ja Kelly Treier. 

Kool oli seisnud hea selle eest, et kõik laululapsed auhinnaks maiustusi said.  Eripreemia, mille oli  välja pannud Rein Taniloo Bussireisid OÜ, kuulus aga    Raul Uusile  tänutäheks aktiivse kaasalöömise  eest piirkonna kultuurielus.  Nimelt laulab võistlusel osalenud noormees ka Maarja-Magdaleena segakooris ning teeb kaasa külateatris.  

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus